menuordersearch
behtarinketab.com

کتاب مبانی ارزش ها و اخلاق در ورزش | انتشارات علم و حرکت, چاپ اول 1396 ,

موجود
مبانی ارزش ها و اخلاق در ورزش
کتاب مبانی ارزش ها و اخلاق در ورزش | انتشارات علم و حرکت
کتاب مبانی ارزش ها و اخلاق در ورزش | انتشارات علم و حرکت
...
کتاب مبانی ارزش ها و اخلاق در ورزش | انتشارات علم و حرکت
(1)
(0)
چاپ اول 1396
رنگ و مدل کالا
چاپ اول 1396
گارانتی کالا:
ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی کتاب
تعداد
+
_
عدد
قیمت کالا
45,000 تومان
معرفی کتاب

کتاب مبانی ارزش ها و اخلاق در ورزش توسط رحیم رمضانی نژاد، حمیدرضا گوهر رستمی به نگارش درآمده است. انتشارات علم و حرکت اولین چاپ کتاب را در سال 1396 منتشر کرده است.

موضوع: تربیت بدنی > جامعه شناسی ورزشی

نوع جلد: شومیز

قطع: وزیری

نوبت چاپ: 1

سال چاپ: 1396

شابک: 9786005543636

تعداد صفحات: 177

وزن: 265 گرم

تربیت بدنی و ورزش از سه مبانی اساسی تاریخی، فلسفی یا تربیتی و علمی تشکیل شده است که می‌توان مبانی اجتماعی-فرهنگی و مبانی ارزشی و اخلاقی را هم به آن افزود. بر این اساس، تربیت بدنی و علوم ورزشی با اسامی مختلف به مثابه یک دانش میان رشته ای بر پایه مطالعات علوم زیستی و انسانی و اجتماعی قرار دارد و نه فقط به دنبال تحقق اهداف جسمانی و بهداشتی یا نیک زیستی و زندگی خوب است، بلکه ضمن تعقیب اهداف تربیتی و اجتماعی می‌کوشد کیفیت زندگی و عملکرد فرد را نیز در زندگی و ورزش بهبود بخشد.

ورزش در طول تاریخ کارکرد‌‌‌‌های مختلف نظامی، آموزشی، اجتماعی، و سیاسی پیدا کرده است و اکنون نیز کارکرد اقتصادی و تجاری آن غلبه یافته است. اگرچه روند تجاری شدن ورزش سبب شد که ورزش از هویت تربیتی خود فاصله گیرد، ولی کارکرد تربیتی و اخلاقی ورزش همیشه مهم و حساس بوده است. ورزش، نهادی تربیتی است و کارکردی تربیتی دارد و دیگر کارکرد‌‌‌‌های آن نیز باید در خدمت چنین اهداف پایدار و ارزشمندی قرار گیرد. تأکید بر این کارکرد برای تکامل واقعی و انسجام شخصیت آدمی بسیار مهم است و بسیاری از محققان علوم ورزشی نیز نشان داده اند که فقط با تکیه بر چنین کارکردی می‌توان در جهت تحقق اهداف غایی و نهایی ورزش گام برداشت.

این کتاب بخشی از مبانی فلسفی و تربیتی ورزش را تشکیل می‌دهد. البته در مبانی ارزش ها به دلیل ماهیت زیستی و جسمانی ورزش، بیشتر بر ارزش‌‌‌‌های سلامتی و بهداشت جسمانی و روانی ورزش تاکید شده است. از این رو، تحقق بخشی از مفهوم "زندگی خوب" به عنوان یک ارزش مادی بر عهده ورزش قرار دارد؛ هرچند که هدف غایی باید تحقق "زندگی پاک یا حیات طیبه" باشد. ضمنا ارزش‌‌‌‌های اخلاقی ورزش در طول تاریخ همیشه مهم تر از ارزش‌‌‌‌های زیستی ورزش و مورد توافق و تأکید همگان بوده است. بدون تردید، اخلاق به ورزش جهت تربیتی و انسانی می‌دهد. به همین دلیل، برای تحقق رشد اخلاقی در ورزش باید به اهداف اجتماعی، عاطفی و اخلاقی از سطح ورزش تربیتی تا ورزش حرفه ای توجه کرد و استراتژی‌‌‌‌های آموزشی خاصی را تدوین و اجرا نمود. اگرچه، بازی جوانمردانه یا منصفانه به عنوان اخلاق علمی و کاملا کاربردی در ورزش مطرح شده است، ولی مفهوم پهلوانی به عنوان استراتژی اخلاق ورزشی باید همیشه در زندگی ورزشی و غیر ورزشی جاری و برقرار باشد.

logo-samandehi
با ما در تماس باشید
انتشارات علم و حرکت:
سه راه طالقانی، خ خواجه نصیر طوسی، خ شهید محمدعلی مقدم، پلاک 79، طبقه سوم

در صورتی که از طریق سایت موفق به خرید نشدید، با شماره تلفن 09194443263 از طریق واتساپ با من در ارتباط باشید.