menuordersearch
behtarinketab.com

قیمت و خرید کتاب راهنمای سلامت جسمانی برای کارمندان | سیاوش رجبی | انتشارات حتمی ,

نا موجود
کتاب راهنمای سلامت جسمانی برای کارمندان | سیاوش رجبی | انتشارات حتمی
کاربر گرامی در صورتی تمایل دارید، هنگام تغییر وضعیت این کالا به شما اطلاع رسانی گردد. تظیمات را تکمیل نمایید.
اطلاع رسانی در وضعیت:اطلاع رسانی از طریق:


اطلاع رسانی

 کتاب راهنمای سلامت جسمانی برای کارمندان
...
کتاب راهنمای سلامت جسمانی برای کارمندان | سیاوش رجبی | انتشارات حتمی
(0)
(0)
چاپ اول 1394
رنگ و مدل کالا
چاپ اول 1394
تعداد
+
_
عدد
قیمت کالا
24,900 تومان
معرفی کتاب

راهنمای سلامت جسمانی برای کارمندان کتابی است در زمینه آسیب شناسی و حرکات اصلاحی که نویسندگان آن سیاوش رجبی، وحیده سیفی و دکتر بیژن گودرزی هستند. کتاب توسط انتشارات حتمی در سال 1394 چاپ شده است.

موضوع: تربیت بدنی - آسیب شناسی و حرکات اصلاحی - حرکات اصلاحی
نوع جلد: شومیز
قطع: وزیری
نوبت چاپ: 1
سال چاپ: 1394
شابک: 9786006467436
تعداد صفحات: 95
وزن: 190 گرم

راهنمای خرید کتاب

پیشگفتار کتاب

حرکات اصلاحی یکی از بخش‌‌‌‌های تربیت بدنی است که هدف آن پیشگیری و رفع برخی ناهنجاری‌‌‌‌های جسمانی توسط تمرین‌‌‌‌های بدنی است. به سخن دیگر حرکات اصلاحی عبارت است از برنامه‌‌‌‌های ورزشی و حرکتی که در آن با اجرای تمرین‌‌‌‌های خاص عملکرد و ساختمان بدن تغییر می‌کند و اصلاح می‌شود.

اصطلاح حرکات اصلاحی را نمی‌توان بدون توجه به مفاهیم دیگری مثل تربیت بدنی تکاملی و تربیت بدنی انطباقی بررسی کرد زیرا هر سه به طریقی مرتبط با هم و مکمل یکدیگر هستند. این عناوین به برنامه تمرین‌‌‌‌های ورزشی کسانی مربوط می‌شود که شرکت در کلاس‌‌‌‌های تربیت بدنی برای آنها امکان ندارد و برای از بین بردن ناهنجاری‌‌‌‌های جسمانی خود فعالیت هایی انجام میدهند.

سه اصطلاح فوق را تحت عنوان کلی تری به نام تربیت بدنی ویژه نیز بیان کرده اند. عبارت تربیت بدنی ویژه مفهوم نسبتا کلی و فراگیری است که همه کسانی را که نقص عضو دارند و قادر به انجام امور خودشان نیستند، شامل می‌شود. همچنین به افرادی مربوط می‌شود که به عللی مانند عدم رعایت بهداشت حرکتی وضعیت بدنی آنها از حالت طبیعی خارج شده است.

اجرای تمرین‌‌‌‌های بدنی برای این افراد به طور کل در سه بخش تحت عناوین تربیت بدنی اصلاحی، تربیت بدنی تکاملی و تربیت بدنی انطباقی تقسیم شده است.

شیوع ناهنجاری‌‌‌‌های اسکلتی بخاطر رفتار‌‌‌‌های نادرست در نشستن، ایستادن، خوابیدن و حمل اشیا در جامعه مخصوصأ جامعه کارمندان پشت میز نشین اینجانب را وا داشت تا با گرد آوردی عارضه ها و تمرینات ورزشی کمکی به این قشر زحمت کش کرده باشم تا با توضیحاتی که در این کتاب داده شده است شناخت کلی از عارضه را به دست بیاورند و با کمک تمرینات از آنها پیشگیری کرده یا اصلاح شوند.

برای درمان بهتر است که با متخصص مشاوره شود چون بعضی از این عارضه ها احتیاج به جراحی دارد. این کتاب به شما کمک می‌کند تا وضعیت‌‌‌‌های روزمره مناسب و در صورت وجود، عارضه خود را بشناسید و با تمرینات از پیشرفت آن جلوگیری کنید ولی نمی‌توانید فقط با این تمرینات خود را معالجه کنید. بنابراین بهتر است که عارضه خود را با متخصصین این رشته در میان بگذارید تا درست درمان شوید.

logo-samandehi
با ما در تماس باشید
انتشارات علم و حرکت:
سه راه طالقانی، خ خواجه نصیر طوسی، خ شهید محمدعلی مقدم، پلاک 79، طبقه سوم

در صورتی که از طریق سایت موفق به خرید نشدید، با شماره تلفن 09194443263 از طریق واتساپ با من در ارتباط باشید.