قیمت و خرید کتاب کینزیولوژی مکانیک و پاتومکانیک اندام فوقانی جلد 1 | انتشارات حتمی

menuordersearch
behtarinketab.com
کتاب کینزیولوژی مکانیک و پاتومکانیک اندام فوقانی جلد 1 | انتشارات حتمی
کاربر گرامی در صورتی تمایل دارید، هنگام تغییر وضعیت این کالا به شما اطلاع رسانی گردد. تظیمات را تکمیل نمایید.
اطلاع رسانی در وضعیت:اطلاع رسانی از طریق:


اطلاع رسانی

کتاب کینزیولوژی مکانیک و پاتومکانیک اندام فوقانی جلد 1 | انتشارات حتمی
کتاب کینزیولوژی مکانیک و پاتومکانیک اندام فوقانی جلد 1 | انتشارات حتمی
...

کتاب کینزیولوژی مکانیک و پاتومکانیک اندام فوقانی جلد 1 | انتشارات حتمی

(2)
(0)

چاپ سوم 1397

رنگ و مدل کالا
چاپ سوم 1397
گارانتی کالا:

ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی کتاب

تعداد
+
_
عدد نا موجود
114,900 تومان

توضیح و ویژگی‌‌‌‌های مهم

سوالی دارید؟

کاربران عزیز فروشگاه بهترین کتاب

با سلام، به زودی با ارائه پرفروش ترین و بهترین کتاب ها در خدمت شما هستیم. (ممنون از صبوری شما عزیزان)
هر گونه انتقاد و پیشنهادی دارید میتوانید از طریق صفحه تماس با ما در میان بگذارید.
سپاس از همراهی شما

پشتیبانی آنلاین

معرفی کتاب

کتاب کینزیولوژی مکانیک و پاتومکانیک اندام فوقانی توسط کارول آ اوتیز به نگارش درآمده است. سید حسین حسینی، حسن دانشمندی و مرتضی تفاح ترجمه فارسی این کتاب را تهیه نموده اند. سومین چاپ این کتاب توسط انتشارات حتمی در سال 1397 منتشر شده است.
موضوع: تربیت بدنی > بیومکانیک ورزشی
نوع جلد: گالینگور
قطع: وزیری
نوبت چاپ: 3
سال چاپ: 1397
شابک: 9786003550650
تعداد صفحات: 706

مشاهده و خرید کتاب کینزیولوژی مکانیک و پاتومکانیک سر و ستون فقرات (جلد 2)

 

مشاهده و خرید کتاب کینزیولوژی مکانیک و پاتومکانیک اندام تحتانی، پاسچر و گیت (جلد 3)

 

 

راهنمای خرید کتاب

پیشگفتار کتاب

رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی در طی دهه گذشته، با تلاش دانشمندان و پژوهشگران این رشته رشد قابل توجهی داشته است به طوری که اکنون دیگر نمی‌توان اصطلاح تربیت بدنی و علوم ورزشی را در توصیف یک رشته دانشگاهی به کار برد، بلکه مجموعه علوم ورزشی خود اکنون مشتمل بر ده ها رشته و گرایش است که در سطح دانشگاه‌‌‌‌های کشور و در قالب دانشکده‌‌‌‌های مجزا دایر گردیده است. این تکامل از یک سو مدیون گسترش تحصیلات تکمیلی و رشد جمعیت متخصصان علوم ورزشی بوده و از سوی دیگر، مستلزم تغییر و تحولات گسترده در متون کتاب‌‌‌‌های تخصصی است، چرا که محتوای برخی از کتاب‌‌‌‌های قبلی پاسخگوی مطالبات دانشجویان رشته‌‌‌‌های جدید نبوده و از این رو می‌طلبد تا ترجمه برخی از کتاب‌‌‌‌های علمی و کاربردی پیشرفته در دستور کار قرار گیرد. برای به حداکثر رساندن توانایی اجرای مهارت و نیز برای به حداقل رساندن احتمال آسیب‌‌‌‌های جسمانی، لازم است تا بدن انسان به طور کامل بررسی و شناخته شود. یکی از علومی که از شاخه‌‌‌‌های زیربنایی و بسیار مهم علوم ورزشی و به طور کلی علوم حرکت انسان محسوب می‌شود، دانش بیومکانیک ورزشی است که چند سالی از پیدایش آن در کشور عزیزمان می‌گذرد. کینزیولوژی یکی از کلیدی ترین مباحث و حیطه‌‌‌‌های رشته‌‌‌‌های بیومکانیک ورزشی، حرکات اصلاحی و طب ورزش است. از طرف دیگر، شناخت ناهنجاری‌‌‌‌های جسمانی و آسیب‌‌‌‌های ناشی از ورزش و طراحی تمرینات ویژه اصلاح این اختلالات، آگاهی و درک کافی از مبانی بیومکانیک و پاتومکانیک بدن را اجتناب ناپذیر ساخته است. نیاز‌‌‌‌های روز افزون دانشجویان و محققان این رشته‌‌‌‌های جدایی ناپذیر به منابع علمی تازه و در عین حال کاربردی، به شدت احساس می‌شود. از این رو فقر شدید اطلاعات علمی در این حیطه از علوم ورزشی و لزوم تلاش‌‌‌‌های مضاعف برای تکامل هر چه بیشتر دانش زیربنایی در زمینه کینزیولوژی و پاتومکانیک ورزش، انگیزه اصلی مترجمان
برای ترجمه کتاب حاضر بوده است. کتاب "کینزیولوژی پیشرفته اوتیز: مکانیک و پاتومکانیک حرکت انسان" از غنی ترین منابع موجود دنیا در زمینه کینزیولوژی و پاتومکانیک حرکت انسان است که در بسیاری از دانشگاه‌‌‌‌های دنیا تدریس می‌شود. کتاب حاضر به بهترین نحو به تحلیل عملکرد عضلات در قالب بخش‌‌‌‌های مختلف پرداخته و به صورتی دقیق و جزئی. مکانیک و پاتومکانیک حرکت انسان را با بیانی ساده و روان، به بحث می‌گذارد. کتاب‌‌‌‌های قبلی در زمینه حرکت شناسی به طور عمده به دسته بندی و تشریح کلی عضلات و عملکرد آنها پرداخته و پاتومکانیک آنها را مورد غفلت قرار داده اند. از امتیازات قابل توجه این کتاب، پرداختن به عوارض بیومکانیکی و کینزیولوژیکی ناشی از کوتاهی و ضعف عضلات مختلف و نیز بررسی نحوه عملکرد عضلات و اندام‌‌‌‌های بدن پس از صدمه دیدن است که در کتب قبلی مورد توجه قرار نگرفته است. با آگاهی از مکانیک و پاتومکانیک حرکت انسان، تمرینات اصلاحی و تقویتی را به نحو مناسب تری می‌توان طراحی و توصیه کرد.
بدیهی است دانشجویان و محققان رشته‌‌‌‌های علوم زیستی ورزشی، فیزیوتراپی، مهندسی ورزش، مهندسی پزشکی و پزشکی ورزشی، اساتید این رشته ها، معلمان تربیت بدنی و علوم وابسته به سلامت انسان، مربیان و سایر افرادی که به نحوی با سلامت بدن انسان سر و کار دارند، لازم است در مورد عضلات، استخوان ها، مفاصل، پوسچر‌‌‌‌های صحیح و نادرست، نحوه راه رفتن سالم و اصول صحیح حرکت انسان، اطلاعات و آگاهی کافی داشته باشند، زیرا این افراد می‌توانند عملکرد عضلانی - اسکلتی اصول مکانیکی حرکت، پاتومکانیک عضلات و مفاصل و نحوه راه رفتن و نیز چگونگی تقویت و انعطاف پذیری عضلات و اصول صحیح تمرین درمانی را به دیگران بیاموزند. کتاب حاضر از این نظر حاوی اطلاعات غنی و ارزشمندی است.
بعلاوه، کتاب حاضر به گونه ای تدوین شده است که بتواند منبع مناسبی در زمینه کینزیولوژی پیشرفته و مکانیک و پاتومکانیک حرکت انسان برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی در رشته‌‌‌‌های بیومکانیک حرکات اصلاحی، فیزیوترایی، پزشکی ورزشی، کار درمانی، ارگونومی، طب فیزیکی، ارتوپدی و توانبخشی باشد لیکن، دانشجویان مقاطع پایین تر نیز می‌توانند با مطالعه فصول مقدماتی هر بخش از کتاب، به اطلاعاتی جامع و کامل از حرکت شناسی دست یابند. مطالب کتاب علاوه بر آشنا نمودن خوانندگان آن با کینزیولوژی و بیومکانیک آسیب ها و ناهنجاری ها، از لحاظ کاربردی و عملی نیز افق‌‌‌‌های روشنی را فرا روی آنان قرار می‌دهد.
پس از ترجمه کتاب مشخص شد که حجم متن ترجمه شده فراتر از ظرفیت یک کتاب تک جلدی و حتی دو جلدی است، لذا با هم اندیشی مترجمان و مسئولان انتشارات حتمی مقرر گردید تا این کتاب در 3 جلد مجزا با عناوین "مکانیک و پاتومکانیک اندام فوقانی"، "مکانیک و پاتومکانیک سیر و ستون فقرات" و مکانیک و پاتومکانیک اندام تحتانی، پوسچر و گیته چاپ و منتشر شود.
از ویژگی‌‌‌‌های این کتاب، گستردگی مطالب و فصل‌‌‌‌های آن است که در قالب 5 بخش مجزا و 48 فصل تدوین گردیده است. با خواندن بخش اول - اصول بیومکانیکی - خوانندگان با مقدمه ای از تجزیه و تحلیل بیومکانیکی آشنا شده و اصول پایه مورد استفاده در سرتاسر این کتاب برای شناخت ساختار و عملکرد دستگاه عضلانی اسکلتی را فرا خواهند گرفت. با داشتن آگاهی از اصول تجزیه و تحلیل در بیومکانیک و خواص مکانیکی بافت‌‌‌‌های اصلی دستگاه عضلانی اسکلتی، خواننده کتاب آماده خواهد بود تا این اصول را برای هر ناحیه از بدن به کار گیرد تا مکانیک حرکات طبیعی در هر ناحیه را شناخته و تأثیرات اختلالات موجود در پاتومکانیک حرکات را درک کند. بخش دوم - کینزیولوژی اندام فوقانی - خود از ۳ واحد شانه، آرنج و مچ دست و دست تشکیل شده است که هر کدام مشتمل بر چند فصل مرتبط است. خوانندگان این سه واحد با ساختار و عملکرد استخوان‌‌‌‌های تشکیل دهنده این مجموعه ها و مفاصلی که آنها را به هم مرتبط می‌کند. مکانیک و پاتومکانیک فعالیت عضلات درگیر در این مجموعه ها، و نیرو‌‌‌‌های موثر بر این مجموعه ها و اجزای انفرادی آنها در هنگام فعالیت‌‌‌‌های روزانه آشنا خواهند شد. در بخش سوم کتاب - کینزیولوژی سر و ستون فقرات - اسکلت محوری بدن در قالب دو واحد مجزا مورد بحث قرار گرفته است. بررسی اسکلت محوری با مجموعه سر در واحد 4 آغاز شده و با ستون فقرات در واحد 5 ادامه می‌یابد. در مجموعه سر، عملکرد و اختلال عملکرد اجزای عضلانی اسکلتی سر مورد بحث قرار گرفته است. خوانندگان ضمن آشنایی با مکانیک و پاتومکانیک عملکرد‌‌‌‌های گوناگون این مجموعه، با ساختار و عملکرد مفصل فکی گیجگاهی، مکانیک و پاتومکانیک عضلات این مفصل و نیز تجزیه و تحلیل نیرو‌‌‌‌های وارده به این مفصل طی فعالیت، آشنا خواهند شد. در واحد ۵ ستون فقرات خوانندگان با ساختار و عملکرد استخوان ها و مفاصل، مکانیک و پاتومکانیک عضلات، و تجزیه و تحلیل نیرو‌‌‌‌های وارده به هر ناحیه از ستون فقرات در طی فعالیت، در قالب فصول ۲۹ تا ۳۷ آشنا خواهند شد. بخش چهارم - کینزیولوژی اندام تحتانی - خود از ۳ واحد هيب، زانو و آنکل و پا تشکیل شده است که هر واحد در قالب سه فصل به ساختار و عملکرد استخوان ها و اجزای غیر انقباضی مفصل، مکانیک و پاتومکانیک فعالیت عضلانی و تجزیه و تحلیل نیرو‌‌‌‌های وارده به مفصل در طی فعالیت، پرداخته است. سرانجام بخش پنجم - پوسچر و گیت - به تجزیه و تحلیل دو عملکرد درون سیستمی انسان، یعنی ایستادن قائم و راه رفتن می‌پردازد. فصل ۷، ویژگی‌‌‌‌های پوسچر نرمال و ناهنجاری‌‌‌‌های پوسچرال معمول را تشریح می‌کند. در فصل 48، ویژگی‌‌‌‌های گیت نرمال و عوامل موثر بر آن تشریح گردیده است.
دیگر ویژگی کتاب حاضر، نظام حاکم بر نگارش آن است که می‌تواند آن را به عنوان یک منبع درسی ارزشمند جهت استفاده همکاران دانشگاهی و دانشجویان گرامی مطرح سازد. سازماندهی هر فصل مشتمل بر اهداف آموزشی، بدنه اصلی فصل با تاکید بر مباحث کاربردی و گنجاندن جعبه‌‌‌‌های بررسی نیروها، جعبه‌‌‌‌های اتصالات عضلانی، جعبه‌‌‌‌های کاربرد بالینی و خلاصه فصل و منابع همان فصل است که مطالعه و تفهیم مطالب آن را آسان تر کرده است.
با وجود تلاش زیادی که برای حفظ امانت در برگرداندن کتاب به فارسی صورت گرفته است، احيانا ترجمه خالی از لغزش نیست. لذا از کلیه همکاران گرامی، متخصصین ارجمند و دانشجویان عزیز که پیشنهادات اصلاحی و انتقادات سازنده خود را به مترجمان منعکس خواهند نمود. پیشاپیش قدر دانی و تشکر می‌گردد. امید است این کتاب کمبودها و مشکلات دانشجویان و محققان در زمینه کتاب مرجع درسی در حیطه کینزیولوژی و پاتومکانیک ورزشی را مرتفع نموده و برای مطالعه کنندگان آن مثمر ثمر واقع گردد.

مزایای خرید

تهران - فروشگاه اینترنتی بهترین کتاب
مشاهده، بررسی و خرید کتاب ها از طریق سایت و اینستاگرام فروشگاه بهترین کتاب انجام می‌شود جهت ارتباط با ما می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما سایت اقدام کنید.

logo-samandehi