کتاب اندوکرینولوژی فعالیت بدنی و ورزش | مقصود پیری | انتشارات حتمی

menuordersearch
behtarinketab.com
کتاب اندوکرینولوژی فعالیت بدنی و ورزش | مقصود پیری | انتشارات حتمی
 کتاب اندوکرینولوژی فعالیت بدنی و ورزش
...

کتاب اندوکرینولوژی فعالیت بدنی و ورزش | مقصود پیری | انتشارات حتمی

(1)
(0)

چاپ سوم 1398

رنگ و مدل کالا
چاپ سوم 1398
گارانتی کالا:

ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی کتاب

تعداد
+
_
عدد اتمام موجودی
149,900 تومان

توضیح و ویژگی های مهم

سوالی دارید؟

پشتیبانی آنلاین

معرفی کتاب

کتاب اندوکرینولوژی فعالیت بدنی و ورزش توسط ناما کنستانتینی، آنتونی سی هاکنی و پی مایکل کان در سال 2013 نوشته شده و توسط دکتر مقصود پیری، صالح رحمتی احمد آباد، حسین فتح اللهی، سیده فهیمه حسینی، یونس خادمی، حسین دالوند و هادی زاهدی به زبان فارسی ترجمه شده است. تمرکز اصلی این کتاب بیشتر بر مباحث علمی، بالینی و عملی غدد درون ریز مرتبط با ورزش و تمرین است. این کتاب در سال 1396 به چاپ دوم خود رسیده که به همت انتشارات حتمی چاپ شده است.

موضوع: تربیت بدنی - فیزیولوژی - فیزیولوژی ورزشی
نوع جلد: شومیز
قطع: وزیری
نوبت چاپ: 3
سال چاپ: 1398
شابک: 9786006467535
تعداد صفحات: 646
وزن: 840 گرم

راهنمای خرید کتاب

پیشگفتار کتاب

گسترش روز افزون گرایش ها و شاخه های مربوط به هر یک از رشته های علوم ورزشی، موجب افزایش نیاز علمی اساتید، دانشجویان، ورزشکاران، مربیان و دست اندرکاران درگیر در حیطه ورزش و فعالیت بدنی در هر رشته ای شده است. یکی از گروه هایی که بواسطه علم تمرین، پیش بینی نیازهای جسمانی ورزشکاران با ارائه راهکارهای تمرینی و تغذیه ای پیشرفته، مستقیما درگیر ورزشکاران حرفه ای و آماتور یا افرادی که به هر دلیلی منجمله سلامتی و کاهش وزن به فعالیت بدنی می‌پردازند، فیزیولوژیست های ورزشی هستند.

در این میان حیطه اندوکرینولوژی؛ نه تنها به عنوان یکی از مهم ترین سرفصل ها و رئوس مطالب رشته فیزیولوژی ورزشی و گرایش های آن مانند بیوشیمی و متابولیسم ورزشی است؛ بلکه به دلایل متنوعی مورد علاقه اساتید و دانشجویان سایر رشته ها و گرایش های مربوط به تربیت بدنی است.

بطور سنتی اندوکرینولوژی را تأثیر و تأثر هورمونها و غدد تعریف کردند. اما در حال حاضر کلیه عوامل هورمونی و محلولی بویژه کشف آدیپوکاینها با اثرات اتوکرینی یا پاراکرینی در این حیطه مورد توجه قرار گرفته اند. در واقع علاوه بر ترشح هورمونها از غدد، هر یک از انواع سلول ها نیز مولکولهای مترشحه خاص خود را با اثرات گوناگون شناخته شده یا نشده و ثابت شده یا نشده دارند.

به این مولکول های مترشحه از انواع سلول ها سایتوکاین می‌گویند. و با توجه به محل و نوع سلول منبع آن به انواع آدیپوکاینها، لنفوکاینها، مایو کاینها و... دسته بندی می‌شوند. همچنین یک سایتوکاین می‌تواند نقش های مختلف ضد التهابی یا پیش التهابی را بر اساس منبع ترشح و زمان آن در پاسخ به فعالیت بدنی داشته باشد.

ترجمه کتاب پیش رو با توجه به مقدمه بیان شده به عنوان یک منبع کامل و سرفصلی مناسب برای درس سازگاری های هورمونی با ورزش و فعالیت بدنی در مقطع دکترای فیزیولوژی ورزشی و گرایش های آن انجام شد. از محاسن این کتاب وجود فصول مختلف برای اکثر مباحث مهم در حیطه فیزیولوژی ورزشی است. چرا که بر خلاف نوع تألیفات در کشور ما که کل کار را یک فرد انجام می‌دهد؛ بر اساس اصول نگارش کتب مرجع معمولا هر فصل را یک متخصص در آن زمینه می‌نویسد و سپس ویراستاران اصلی کتاب آن فصول را ویرایش می‌کند؛ که در نهایت یک ویراستار کل متن را مرور می‌کند تا مطالب کتاب یکدست و خالی از هر گونه تکرار باشد. مگر اینکه نوع نگاه به آن تکرار متفاوت باشد

مزایای خرید

تهران - فروشگاه اینترنتی بهترین کتاب

logo-samandehi