menuordersearch
behtarinketab.com

قیمت و خرید کتاب فارماکولوژی دوپینگ | محسن دهباشی | انتشارات حتمی ,

نا موجود
کتاب فارماکولوژی دوپینگ | محسن دهباشی | انتشارات حتمی
instagram
کاربر گرامی در صورتی تمایل دارید، هنگام تغییر وضعیت این کالا به شما اطلاع رسانی گردد. تظیمات را تکمیل نمایید.
اطلاع رسانی در وضعیت:اطلاع رسانی از طریق:


اطلاع رسانی

 کتاب فارماکولوژی دوپینگ
کتاب فارماکولوژی دوپینگ
کتاب فارماکولوژی دوپینگ
کتاب فارماکولوژی دوپینگ
...
کتاب فارماکولوژی دوپینگ | محسن دهباشی | انتشارات حتمی
(2)
(0)
چاپ پنجم 1398
رنگ و مدل کالا
چاپ پنجم 1398
گارانتی کالا:
ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی کتاب
تعداد
+
_
عدد
قیمت کالا
59,900 تومان
معرفی کتاب

کتاب فارماکولوژی دوپینگ مرجع کامل استرویید‌‌‌‌های آنابولیک و دارو‌‌‌‌های پپتیدی در زمینه فیزیولوژی ورزشی مبحث هورمون ها و غدد درون ریز توسط محسن دهباشی و دکتر امیر رشید لمیر نوشته شده است. انتشارات حتمی پنجمین چاپ کتاب را در سال 1398 منتشر کرده است.
موضوع: تربیت بدنی > فیزیولوژی > هورمون ها و غدد درون ریز
نوع جلد: شومیز
قطع: وزیری
نوبت چاپ: 5
سال چاپ: 1398
شابک: 9786006467283
تعداد صفحات: 168
وزن: 270 گرم

فهرست مطالب

فصل اول: مقدمه ای بر استروئیدها

فصل دوم: عوارض جانبی استروئیدها و راهکار‌‌‌‌های کاهش عارضه

فصل سوم: فارماکولوژی استروئیدها

فصل چهارم: دارو‌‌‌‌های ضد استروژن

 

کتاب فارماکولوژی دوپینگ

 

 

کتاب فارماکولوژی دوپینگ

 

 

کتاب فارماکولوژی دوپینگ

پیشگفتار کتاب

در شرایطی که سکان گذر زمان در دستان جلوه‌‌‌‌های پر زرق و برق دنیا است و معنویات هر لحظه رنگ می‌بازند، ورزش و جامعه ورزشی نیز از گزند آسیب‌‌‌‌های اخلاقی مصون نمانده است. ایجاد این تصور در ورزشکاران که بدون استعانت و بهره گیری از مکمل‌‌‌‌های ورزشی و مواد نیروزا دستیابی به موفقیت امری امکان ناپذیر است، سيطره مصرف مواد نیروزا و استروئیدها را به گونه ای اسف بار گسترده نموده است.
کلمه ورزش و ورزشکار که روزگاری با اخلاق و منش پهلوانی آمیخته بود، این روزها به طرز فجيع تحت آماج دوپینگ قرار گرفته است و این در حالی است که علی رغم تلاش ستاد‌‌‌‌های مختلف مبارزه با دوپینگ، هنوز موفقیت در کاهش مصرف این مواد حاصل نشده است.
کتاب حاضر با تکیه بر آگاه سازی ورزشکاران مبنی بر عوارض ناشی از مصرف استروئیدها و پپتیدها، سعی بر کاهش حداکثری مصرف این مواد دارد و علی رغم معرفی دارو‌‌‌‌های کاهنده عارضه، تحت هیچ شرایطی مصرف استروئیدها و پپتیدها را مورد تایید قرار نداده و معقول نمیداند، چه بسا که مصرف این گونه مواد به دور از عوارض جسمی، جنبه‌‌‌‌های اخلاقی و جوانمردی را در ورزش تحت شعاع قرار می‌دهد. این اثر که تحت عنوان "فارماکولوژی دوپینگ" ارائه می‌شود، حاصل سالها تلاش و تجربه متخصصین رشته‌‌‌‌های ورزشی، شیمیدانان عرصه دارو، محققین ورزشی، پزشکان جوامع مختلف و در نهایت مؤلف است که در گردآوری و تالیف آن سعی شده است مطالب علمی با گفتار صریح و بیانی آسان ارائه شود، همچنین لیست داروها طبق آخرین تغییرات داروئی و کاملا به روز است، لذا کليه محققین و دانشجویان رشته‌‌‌‌های مرتبط، ورزشکاران رشته‌‌‌‌های مختلف ورزشی، مربیان، دانشجویان رشته‌‌‌‌های تربیت بدنی و رشته‌‌‌‌های مرتبط می‌توانند از مطالب آن بهره مند گردند. این کتاب متشکل از پنج فصل است که فصل اول به الفبا و تاریخچه ی مختصر استروئیدها و نحوه واکنش دارو در بدن می‌پردازد، در فصل دوم این کتاب عوارض کلی داروها به طور جداگانه مورد بحث قرار می‌گیرد که در پایان هر توضیح، جدول راهکار کاهش عارضه ی مذکور قید شده است، در فصل سوم به تفکیک به توضیح هر دارو پرداخته می‌شود به طوری که نحوه فعالیت دارو، موارد احتیاط، عارضه جانبی و کاهش اختصاصی عارضه، دارو‌‌‌‌های هم خانواده و مشابه، نیمه عمر دارو، دوز موثر دارو در دو جنس، و مواد پایه تشکیل دهنده دارو ذکر شده است. در فصل انتهایی کتاب متداول ترین پپتید‌‌‌‌های مورد استفاده ورزشکاران را به بحث نشسته ایم و در مورد مکانیسم عمل آنها و ساختار شیمیایی داروها، با رویکرد بر تحقیقات انجام شده می‌پردازیم.

logo-samandehi
با ما در تماس باشید
انتشارات علم و حرکت:
سه راه طالقانی، خ خواجه نصیر طوسی، خ شهید محمدعلی مقدم، پلاک 79، طبقه سوم

در صورتی که از طریق سایت موفق به خرید نشدید، با شماره تلفن 09194443263 از طریق واتساپ با من در ارتباط باشید.