menuordersearch
behtarinketab.com

کتاب رشد هماهنگی حرکت در کودکان | عبدالله قاسمی | انتشارات علم و حرکت, چاپ اول 1395 ,

موجود
رشد هماهنگی حرکت در کودکان
کتاب رشد هماهنگی حرکت در کودکان | عبدالله قاسمی | انتشارات علم و حرکت
...
کتاب رشد هماهنگی حرکت در کودکان | عبدالله قاسمی | انتشارات علم و حرکت
(1)
(0)
چاپ اول 1395
رنگ و مدل کالا
چاپ اول 1395
گارانتی کالا:
ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی کتاب
تعداد
+
_
عدد
قیمت کالا
65,000 تومان
معرفی کتاب

کتاب رشد هماهنگی حرکت در کودکان توسط گیرت ساولزبرگ به نگارش درآمده است. عبدالله قاسمی و میثم رضایی ترجمه فارسی این کتاب را تهیه نموده اند. انتشارات علم و حرکت اولین چاپ کتاب را در سال 1395 منتشر کرده است.

موضوع: تربیت بدنی > رفتار حرکتی > رشد حرکتی

نوع جلد: شومیز

قطع: وزیری

نوبت چاپ: 1

سال چاپ: 1395

شابک: 9786005543704

تعداد صفحات: 323

وزن: 484 گرم

هماهنگی حرکت در سطوح ساده و پیچیده، یکی از تکالیف حرکتی کلیدی رشد انسانی است. کودکان در فعالیت‌‌‌‌های روزمره زندگی شان بسیاری از الگو‌‌‌‌های هماهنگ حرکتی را نشان میدهند.‌ آنها در طول دوران کودکی خود، برای اجرای تکالیف مختلف، بسیاری از مهارت‌‌‌‌های مختلف را فرا گرفته و در‌ آنها رشد می‌یابند. فصول گردآوری شده در این کتاب، در مورد بسیاری از این مهارت‌‌‌‌های متنوع، از جمله راه رفتن، ضربه زدن، پرتاب کردن، دریافت کردن، ضربه با پا و دسترسی و مهارت‌‌‌‌های پیچیده تر از جمله دوچرخه سواری، رد شدن از عرض خیابان، استفاده از قاشق برای غذاخوری، نقاشی و نوشتن بحث میکنند.

پنج دیدگاه اصلی هماهنگی در این مورد عبارتند از: دیدگاه بالیدگی عصبی، نظریه‌‌‌‌های پردازش اطلاعات، رویکرد روانشناسی بومشناختی یا ادارک مستقیم، نظریه سیستم‌‌‌‌های پویا و نظریه محدود کننده ها یا ساختار هماهنگ. این سه نظریه آخر، رویکرد‌‌‌‌های جدیدتری هستند و بنابراین اکثر فصول این کتاب بر مبنای‌ آنها نگارش شده اند.

فصول 16 گانه این کتاب، براساس جدیدترین تحقیقات و یافته ها در 3 بخش ارگونومی، علوم سلامتی و ورزش و بر اساس رویکرد‌‌‌‌های نظری و کاربردی به نگارش درآمدهاند. در تمامی این فصول، آگاهی فزاینده ای مبنی بر اهمیت فهم رشد هماهنگی حرکت و چگونگی اثرگذاری بر روی آن به چشم میخورد؛ از جمله طراحی ابزار، ارتقاء فعالیت‌‌‌‌های روزمره، تمرین‌‌‌‌های توانبخشی یا تمرین و فعالیت بدنی در مهارت‌‌‌‌های ورزشی.

بدین دلایل، ما فکر میکنیم که این کتاب به شدت مورد توجه محققان، مربیان، معلمین، درمانگران، دانشجویان رشته‌‌‌‌های مخلتف از جمله علوم ورزشی، فیزیوتراپی و روانشناسی رشد قرار بگیرد.

logo-samandehi
با ما در تماس باشید
انتشارات علم و حرکت:
سه راه طالقانی، خ خواجه نصیر طوسی، خ شهید محمدعلی مقدم، پلاک 79، طبقه سوم

در صورتی که از طریق سایت موفق به خرید نشدید، با شماره تلفن 09194443263 از طریق واتساپ با من در ارتباط باشید.