menuordersearch
behtarinketab.com

کتاب اصول بیوشیمیایی عملکرد ورزشی | مریم اصفهانی | انتشارات علمی سنا , چاپ 1396 ,

نا موجود
اصول بیوشیمیایی عملکرد ورزشی
کاربر گرامی در صورتی تمایل دارید ، هنگام تغییر وضعیت این کالا به شما اطلاع رسانی گردد. تظیمات را تکمیل نمایید.
اطلاع رسانی در وضعیت:اطلاع رسانی از طریق:


اطلاع رسانی

کتاب اصول بیوشیمیایی عملکرد ورزشی | مریم اصفهانی | انتشارات علمی سنا
...
کتاب اصول بیوشیمیایی عملکرد ورزشی | مریم اصفهانی | انتشارات علمی سنا
(0)
(0)
چاپ 1396
رنگ و مدل کالا
چاپ 1396
گارانتی کالا:
ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی کتاب
تعداد عدد
قیمت کالا
54,900 تومان
معرفی کتاب

کتاب اصول بیوشیمیایی عملکرد ورزشی توسط دکتر مریم اصفهانی و مصطفی بارانچی به نگارش درآمده است. انتشارات علمی سنا این کتاب را در سال 1396 منتشر کرده است.

موضوع: علوم پزشکی > بیوشیمی پزشکی

نوع جلد: شومیز

قطع: وزیری

سال چاپ: 1396

شابک: 9786004880985

وزن: 700 گرم

 

کتاب اصول بیوشیمیایی عملکرد ورزشی به طور گسترده روندهای مهم ورزشی را مورد بحث قرار داده است، علاوه بر آن، مباحث مهمی چون استعدادیابی ورزشی، اصول ژنتیک قابلیت های ورزشی و ساز و کارهای سازگاری با تمرین را توضیح داده است و به طور خاص متابولیسم را در طیف گسترده و اصلی ورزش ها نظیر وزنه برداری به عنوان فعالیتی قدرتی، فعالیتهای سرعتی، نیمه استقامتی، استقامتی و رشته های ورزشی شرح می دهد.

کتاب حاضر حاوی مطالب بسیار علمی، جامع، بدیع و کاربردی میباشد، که بهطور یقین می تواند جذابیت بیشتری برای دانشجویان و ورزشکاران این رشتهها داشته باشد و برای مربیان آنها بسیار کاربردی و مفید باشد.

تلاش جسمانی و روانی یک فرد یا یک گروه و یا تیم ورزشی که به منظور رسیدن به یک هدف مشخص صورت می گیرد را می توان عملکرد ورزشی نامید. عملکرد در یک زمینه ورزشی حاوی معیارهای رایج برای نشان دادن تعالی است، که در آن یک ورزشکار عملکرد خود را به عنوان پیشرفت در جهت برتری یا دستاورد می سنجد.

استعدادیابی ورزشی موضوعی است که در دنیای ورزش اهمیت ویژه ای دارد. شناسایی عوامل موفقیت راه را برای رسیدن به قله افتخار هموار می کند. این که مشخص شود چه ویژگی هایی ورزشکاران معمولی را از ورزشکاران نخبه متمایز می سازد کاری بس دشوار است که موضوع پرداختن به استعدادیابی را دشوار ساخته است.

استعدادیابی ورزشی، از نظر دانشمندان علوم ورزشی، راهی منطقی، کوتاه و مقرون به صرفه برای حضور موفقیت آمیز ورزشکاران در صحنه های بین المللی است. این فرآیند نیازمند شناسایی و انتخاب افراد با استعدادی است که شرایط لازم جسمانی، مهارتی و رفتاری برای موفقیت در ورزش خاص را داشته باشند.

لازم به یادآوری است که در استعدادیابی ورزشی یا هرگونه استعدادیابی متخصصان در تلاش اند تا زمینه های رشد و شکوفایی را بیابند ولی قطعا عوامل بسیاری در آینده ورزشی فرد تاثیر می گذارند که ممکن است تسهیل کننده یا محدود کننده دستیابی او به اوج قهرمانی باشند.

 

پیشگفتار کتاب

عواملی که در پیشرفت ورزش یا بهبود عملکرد یک ورزشکار و یا یک تیم ورزشی تاثیر گذار می باشند، بسیار گوناگون است. این عوامل عبارتند از شرایط اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، اقلیمی، جامعه شناختی، مدیریتی و عوامل روانشناختی و جسمانی ورزشکاران چون تیپ شخصیتی ورزشکاران، میزان انگیزه ورزشکاران، حالات روحی و روانی ورزشکاران، استرس و اضطراب ورزشکاران، میزان اعتماد به نفس و خودباوری ورزشکاران، نوع روابط بین ورزشکاران و مربیان و مدیران ورزشی از لحاظ صمیمیت و دوستی، و آمادگی جسمانی ورزشکاران و غیر…

در این کتاب مترجمان با تخصصهای مختلف (فیزیولوژی ورزش و بیوشیمی بالینی) سعی نمودهاند با حفظ امانتداری مطالب را ساده و روان به نگارش فارسی درآورند.

اهداف آموزشی در ابتدای هر فصل  آورده شده است، لذا کتاب اصول بیوشیمیایی عملکرد ورزشی میتواند برای تدریس مباحث مختلف بیوشیمی ورزشی بسیار کاربردی باشد؛ به خصوص اینکه منابع فارسی در این زمینه محدود می باشند.

دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی شامل کارشناسی، کارشناسیارشد و دکتری تخصصی رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی به ویژه رشته فیزیولوژی ورزش برای دروسی نظیر فیزیولوژی ورزشی، تغذیه ورزشی، فیزیولوژی کاربردی، بیوشیمی و متابولیسم ورزشی و نیز دانشجویان رشته های مرتبط نظیر تغذیه میتوانند از آن بهره گیرند.

لذا مطالعه کتاب و بکارگیری آن در آموزش مباحث بیوشیمی ورزش را به همکاران محترم دانشگاهی و دانشجویان عزیز علوم ورزشی توصیه می کنیم.

logo-samandehi
با ما در تماس باشید
آدرس دفتر:
نواب صفوی - صراف نژاد - پلاک 16 - طبقه سوم

آدرس فروشگاه جهت خرید حضوری:
تهران - خیابان انقلاب - منیری جاوید نبش شهرزاد
(خرید حضوری حتما با هماهنگی قبلی > کاهش اتلاف وقت ارزشمند شما)
فروش اینترنتی: از طریق سایت

"فروش تلفنی"
(تماس، پیامک، واتساپ و تلگرام)
09194443263 (محمد حسنی، 9 صبح تا 9 شب)
ساکنین شهر تهران جهت ارسال با پیک تماس بگیرید.

*** راهنمای خرید سریع و آسان ***
جهت رفاه حال کاربران عزیز امکان خرید بصورت تلفنی، پیامک، تلگرام و واتس آپ نیز فراهم می باشد.
در این روش کافیست عنوان کتاب را از طریق پیامک یا تلگرام یا واتس آپ به شماره همراه 09194443263 (محمد حسنی) ارسال نمایید.
مواردی همچون دریافت آدرس، نحوه ارسال، زمان ارسال و نحوه پرداخت با شما هماهنگ می شود. (سپاس از همراهی شما)