menuordersearch
behtarinketab.com

کتاب مبانی آموزش تمرینات اصلاحی | مایکل ای کلارک | انتشارات حتمی , چاپ پنجم 1397 ,

نا موجود
مبانی آموزش تمرینات اصلاحی
instagram
کاربر گرامی در صورتی تمایل دارید ، هنگام تغییر وضعیت این کالا به شما اطلاع رسانی گردد. تظیمات را تکمیل نمایید.
اطلاع رسانی در وضعیت:اطلاع رسانی از طریق:


اطلاع رسانی

کتاب مبانی آموزش تمرینات اصلاحی | مایکل ای کلارک | انتشارات حتمی
کتاب مبانی آموزش تمرینات اصلاحی | مایکل ای کلارک | انتشارات حتمی
کتاب مبانی آموزش تمرینات اصلاحی | مایکل ای کلارک | انتشارات حتمی
کتاب مبانی آموزش تمرینات اصلاحی | مایکل ای کلارک | انتشارات حتمی
کتاب مبانی آموزش تمرینات اصلاحی | مایکل ای کلارک | انتشارات حتمی
...
کتاب مبانی آموزش تمرینات اصلاحی | مایکل ای کلارک | انتشارات حتمی
(1)
(0)
چاپ پنجم 1397
رنگ و مدل کالا
چاپ پنجم 1397
گارانتی کالا:
ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی کتاب
تعداد عدد
قیمت کالا
149,000 تومان
معرفی کتاب

کتاب مبانی آموزش تمرینات اصلاحی اثر مایکل ای کلارک و ترجمه دکتر محمدحسین علیزاده و سید حسین میر کریم پور است. انتشارات حتمی پنجمین چاپ کتاب را در سال 1397 منتشر کرده است.

موضوع: تربیت بدنی > آسیب شناسی و حرکات اصلاحی > حرکات اصلاحی
نوع جلد: شومیز
قطع: خشتی
نوبت چاپ: 5
نوع چاپ: رنگی

سال چاپ: 1397
شابک: 9786005751628
تعداد صفحات: 336
وزن: 910 گرم

کتاب مبانی آموزش تمرینات اصلاحی را آکادمی ملی پزشکی ورزشی (NASM) برای متخصصان آمادگی جسمانی و سلامت تهیه و تنطیم کرده است.
این کتاب به معرفی زنجیره تمرینات اصلاحی منحصر به فردی پرداخته که دربردارنده یک سیستم تمرینی است که از راهبردهای تمرینات اصلاحی برای بهبود عدم تعادل عضلانی و کارایی حرکتی و در نهایت کاهش خطر آسیب بهره می برد.
این کتاب شامل چندین بخش جدید است که در مطالب پیشین NASM وجود نداشت.
این بخش ها شامل:
اصول منطقی حرکات اصلاحی، ارزیابی خطرات سلامتی، ارزیابی وضعیت بدنی ایستا، ارزیابی دامنه حرکتی و ارزیابی قدرت (آزمون عضلانی دستی) و همچنین راهبردهای تمرینات اصلاحی برای ستون مهره گردنی، آرنج و مچ است.
بیش از 100 تکنیک تمرین اصلاحی در دسته بندی های رهاسازی مایوفاشیال، کشش ایستا، کشش عصبی - عضلانی، تمرین تقویتی مجزا، تمرین ایزومتریک وضعیتی و حرکات منسجم پویا گنجانده شده است.
این تکنیک ها با راهبردهای تمرینات اصلاحی در رفع نقص های حرکتی شایع در هر بخش از بدن، کتاب حاضر را به عنوان منبع اصلی برای یادگیری و کاربرد روش نظام مند NASM در آموزش تمرینات اصلاحی مبدل مبدل ساخته است.

جهت آشنایی با عناوین و معرفی کتاب ویدیو کوتاه زیر را حتما ببینید:

 

راهنمای خرید کتاب

فهرست مطالب

مقدمه ای بر تمرینات اصلاحی
اصول منطقی تمرینات اصلاحی
مقدمه ای بر علم حرکت انسان
روشی مستند برای فهم نقص های حرکتی انسان
ارزیابی نقش عملکرد حرکت انسان
ارزیابی خطرات سلامتی
ارزیابی وضعیت بدنی ایستا
ارزیابی حرکت
ارزیابی دامنه حرکتی
ارزیابی قدرت
زنجیره حرکات اصلاحی
تکنیک های مهاری: رهاسازی مایوفاشیال توسط خود فرد
تکنیک های افزایش طول
تکنیک های فعال سازی و انسجام
راهبردهای حرکات اصلاحی
راهبردهای اصلاحی برای نقص های پا و مچ
راهبردهای اصلاحی برای نقص های زانو
راهبردهای اصلاحی برای نقص های کمربند کمری – لگنی – رانی
راهبردهای اصلاحی برای نقص های شانه، آرنج و مچ
راهبردهای اصلاحی برای نقص های ستون مهره گردنی

مبانی آموزش تمرینات اصلاحی

پیشگفتار کتاب

همزمان با پیشرفت بشر و افزایش توانایی او در بکارگیری از ابزارها، تحرک وی بسیار محدود شده است، بگونه ای که کم تحرکی یا بی تحرکی به عنوان یکی از مشکلات انسان عصر حاضر شناخته می شود. با این روند تمرین های اصلاحی دیگر نه به عنوان یک ضمیمه و مکمل در کنار ورزش، بلکه در جایگاه یک نیاز حیاتی، ظهور خواهد نمود. به همین دلیل، تولید و توسعه ی منابع به روز و کارآمد در حوزه حرکات اصلاحی که نگارش آن بر مبنای نظریه ها و یافته های جدید علمی باشد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ترجمه این گونه منابع فرصت های جدیدی را در اختیار علاقه مندان قرار می دهد تا ضمن آشنایی با دستاوردهای نو، فعالیتهای خود را نیز به عنوان متخصص بر همین اساس تنظیم نمایند. از این رو، برگردان این گونه منابع از سوی متخصصین، امکان خدمت رسانی به جامعه را بیش از پیش امکان پذیر می سازد.
کتاب مبانی آموزش تمرینات اصلاحی که از سوی آکادمی ملی پزشکی ورزشی آمریکا انتشار یافته است، از جمله آثاری به شمار می رود که تلاش دارد تا از طریق ارائه ی راهکارهای نوین مبتنی بر یافته های علمی و مستند و تجربیات افراد علاقه مند، اثر ارزشمندی را برای مربیان سلامت و آمادگی جسمانی و ورزشکاران فراهم نماید. از نگاه این آکادمی، نگرش علمی و نظام مند به آمادگی جسمانی و عملکرد باید به صورت یک روش استاندارد به مربیان سراسر دنیا ارائه شود؛ از این رو بخش مهمی از تلاش آنان ایجاد مراکز جدید در سایر کشورها به منظور فراگیر نمودن روش مذکور است.
مترجمین بسیار خرسند هستند که با انتخاب و ترجمه کتاب حاضر، به یکی از نیازهای اساسی حوزه آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی که همانا تأمین منابع علمی و ارزشمند می باشد پاسخ گفته اند.. امید است که این اثر بتواند مورد استفاده علاقه مندان بویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی و مربیان متخصص آمادگی جسمانی و سلامت و مربیان تیم های ورزشی قرار گیرد.
در این جا بر خود لازم می دانیم تا از زحمات آقای حتمی مدیر محترم انتشارات حتمی به خاطر مساعدتها و پیگیری های مشفقانه وی در انتشار این کتاب تشکر و قدردانی نماییم. بی شک بدون کمک های ایشان ارائه این اثر در زمان کوتاه و با کیفیت شایسته، سخت و دشوار می نمود.

logo-samandehi
با ما در تماس باشید
کاربران عزیز
با سلام،احتراما به دلیل انبارگردانی و تغییر قیمت برخی کالاها، تا اطلاع ثانوی تمامی محصولات ناموجود شده است. زمان احتمالی فعالیت مجدد اول آبان ماه 1399 می باشد.

باسپاس از همراهی شما