menuordersearch
behtarinketab.com

قیمت و خرید کتاب حقوق ورزشی | دکتر ابوالفضل فراهانی | انتشارات حتمی ,

نا موجود
کتاب حقوق ورزشی | دکتر ابوالفضل فراهانی | انتشارات حتمی
کاربر گرامی در صورتی تمایل دارید، هنگام تغییر وضعیت این کالا به شما اطلاع رسانی گردد. تظیمات را تکمیل نمایید.
اطلاع رسانی در وضعیت:اطلاع رسانی از طریق:


اطلاع رسانی

 کتاب حقوق ورزشی
...
کتاب حقوق ورزشی | دکتر ابوالفضل فراهانی | انتشارات حتمی
(0)
(0)
چاپ چهارم 1395
رنگ و مدل کالا
چاپ چهارم 1395
تعداد
+
_
عدد
قیمت کالا
39,900 تومان
معرفی کتاب

امروزه آشنایی با اطلاعات حقوقی علی الخصوص موضوع عقود و قراردادها برای تمامی افراد ضروری به نظر می‌رسد. در زمینه ورزش نیز با توجه به تنوع مشکلات حقوقی پیش آمده و همجنین در راستای جلوگیری از تضییع حقوق افراد شاغل در ورزش، این موضوع اهمیت دوچندان می‌یابد. بنابراین لازم است تا کلیه ورزشکاران حرفه ای و دست اندر کاران ورزش تا حدودی با مباحث حقوقی ورزش آشنا باشند.
در این کتاب ابتدا به مباحث کلی در مورد حقوق ورزشی، مسئولیت‌‌‌‌های قانونی و انواع آن و نیز مسئولیت‌‌‌‌های حقوقی ناشی از عملیات ورزشی و سرپرستان ورزشی پرداخته می‌شود. در ادامه موضوع بیمه ورزشی و اخلاق در ورزش از زوایای مختلف مورد کنکاش قرار می‌گیرد. در بخش پایانی کتاب در رابطه با کاربرد غیر مجاز داروها و آشنایی با فساد اداری در سازمان‌‌‌‌های ورزشی مطالبی آورده شده است.

موضوع: تربیت بدنی- مدیریت ورزشی - حقوق ورزشی
نوع جلد: شومیز
قطع: وزیری
نوبت چاپ: 4
سال چاپ: 1395
شابک: 9786005751352
تعداد صفحات: 253
وزن: 390 گرم

راهنمای خرید کتاب

پیشگفتار کتاب

شاید یکی از دلایل عدم طرح دعاوی حقوقی در هنگام آسیب دیدگی ورزشکاران در کشور، عدم تمایل بازیکنان و والدین آنها نسبت به شکایت علیه مربیان، معلمان، مدیران و مسئولین باشد.
نکته قابل توجه در این مورد آن است که این عدم تمایل همراه با عدم آگاهی است که بطور همزمان دامن گیر ورزشکاران، مربیان و مسئولین است.
بسیاری از حوادث ناگوار ورزشی در اثر قصور در انجام وظیفه بروز می‌کنند و امروزه ثابت شده است که قصور در انجام برخی وظایف مسئولیت آور است. شاید وقت آن رسیده باشد تا تحولی در نگرش نسبت به آسیب‌‌‌‌های وارد شده در حین ورزش ایجاد شود تا از مرگ و نقص عضو در حین ورزش به راحتی نگذریم و زمینه پیش آمدن چنین رخدادهایی را در آینده نیز از بین ببریم.
ضرورت‌‌‌‌های اجتماعی ایجاب می‌کند که ورزش در جامعه وجود داشته و توسعه یابد، لذا آسیب دیدگی و نقص عضو افراد و گاهی فوت آنان در صحنه ورزش مسئله ای است که با آن مواجه هستیم. چه باید کرد و برای کاهش آسیب ها و حوادث ناگوار ناشی از ورزش، چه چاره ای باید اندیشید؟ به نظر می‌رسد برای حل این مشکل بایستی نظامی تدوین شود که تخلف و تجاوز به حدود آن مسئولیت ایجاد کند. حقوق ورزشی وظیفه تعیین مسئولیت ها و حدود وظیفه افراد را در حیطه ورزش به عهده دارد. بسیاری از سوانح و حوادث ورزشی قابل پیش بینی و قابل پیشگیری هستند. یکی از مهم ترین دلایل ارتکاب در حیطه ورزش همانا عدم اطلاع کافی از حقوق ورزشی و مسئولیت‌‌‌‌های حقوقی و وظایف قانونی است، بدین معنی که افراد ممکن است اقدام به انجام کاری کنند که مسئولیت زا باشد لیکن اقدام آنان به دلیل عدم آگاهی از مسئولیت آور بودن آن است. مربیان، معلمان و مدیران ورزش از جمله افرادی هستند که بیشترین دخالت را در اجرای رویداد‌‌‌‌های ورزشی دارند، لذا بروز هر گونه مشکلی در جریان رویداد‌‌‌‌های ورزشی ممکن است برای آنها ایجاد مسئولیت نماید. هنگام برگزاری مسابقات و رویداد‌‌‌‌های ورزشی، بروز حادثه و سوانح امری محتمل است که گاهی منجر به وقوع خسارت جانی و نقص عضو افراد می‌گردد. برخورد اتومبیل مسابقه که از خط خارج شده با تماشاچیانی که در کنار جاده ناظر مسابقه هستند، اصابت دیسک یا چکش پرتاب شده به تماشاگران، مرگ برخی ورزشکاران رزمی در اثر ورود ضربات، وقوع جنجال و نا آرامی مربوط به رویداد‌‌‌‌های ورزشی و وارد آمدن صدمات به تماشاچیان در اثر تخریب ورزشگاه، مثال هایی از این حوادث هستند. سؤال این است که به راستی چه کسی ضامن این گونه خسارات است و بایستی جوابگوی این مشکلات باشد؟
احتمالا مربیان ورزش، معلمان تربیت بدنی و مدیران ورزشی کشور اطلاع دقیقی از حیطه مسؤولیت‌‌‌‌های حقوقی در ورزش نداشته اند زیرا شواهد بسیاری از بروز سوانح ورزشی وجود دارد که در اثر کوتاهی و قصور چنین افرادی صورت گرفته است؛ لیکن بعد معلوم شده است که آنان اصولا انجام آن امر یا عدم انجام آن را مسئولیت آور نمی‌دانسته اند و یا گاهی افراد در اثر ناآگاهی از حق و حقوقی که بر اثر آسیب دیدن در محیط ورزش بر آنها وارد آمده است اصولا در پی احقاق حق خویش بر نیامده اند در چنین شرایطی و در حالی که تنوع فعالیت‌‌‌‌های ورزشی روز به روز توسعه می‌یابد، عدم آگاهی از مسؤولیت‌‌‌‌های خویش در حیطه ورزش می‌تواند مسئله آفرین باشد و افراد را دچار مشکلات عدیده ای نماید. لذا این کتاب در پی آگاهی و آشنایی بیشتر مربیان ورزش، معلمان تربیت بدنی و مدیران ورزشی با مباحث حقوق ورزشی و مسئولیت‌‌‌‌های قانونی است.

logo-samandehi
با ما در تماس باشید
انتشارات علم و حرکت:
سه راه طالقانی، خ خواجه نصیر طوسی، خ شهید محمدعلی مقدم، پلاک 79، طبقه سوم

در صورتی که از طریق سایت موفق به خرید نشدید، با شماره تلفن 09194443263 از طریق واتساپ با من در ارتباط باشید.