کتاب فیزیولوژی ورزشی تلفیق نظر و عمل 2 | عباسعلی گائینی | انتشارات حتمی

menuordersearch
behtarinketab.com
کتاب فیزیولوژی ورزشی تلفیق نظر و عمل 2 | عباسعلی گائینی | انتشارات حتمی
 کتاب فیزیولوژی ورزشی تلفیق نظر و عمل 2
...

کتاب فیزیولوژی ورزشی تلفیق نظر و عمل 2 | عباسعلی گائینی | انتشارات حتمی

(0)
(0)

چاپ اول 1394

رنگ و مدل کالا
چاپ اول 1394
تعداد
+
_
عدد نا موجود
159,000 تومان

توضیح و ویژگی های مهم

سوالی دارید؟

پشتیبانی آنلاین

معرفی کتاب

کتاب فیزیولوژی ورزشی تلفیق نظر و عمل 2 توسط نویسندگان مطرحی به نام های استیون جی فلک و ویلیام جی کرامر نوشته شده است. در کشور ما این کتاب ارزشمند توسط اساتید گرانقدری همچون دکتر فرهاد دریانوش، دکتر عباسعلی گائینی و سارا حجتی ترجمه شده است. نسخه اول کتاب مربوط به سال 1394 است که توسط انتشارات حتمی چاپ شده است.
مشخصات ظاهری کتاب
موضوع: تربیت بدنی - فیزیولوژی - فیزیولوژی ورزشی
نوع جلد: شومیز
قطع: وزیری
نوبت چاپ: 1
سال چاپ: 1394
شابک: 9786003550582
تعداد صفحات: 448
وزن: 700 گرم

راهنمای خرید کتاب

پیشگفتار کتاب

همانطور که در پیشگفتار جلد اول کتاب یاد آور شدم که این اثر ترجمه ای است از متن اصلی Exercise Physiology Integrating Theory and Application که معادل فارسی فیزیولوژی ورزشی تلفیق نظر و عمل برای آن انتخاب شد. پس از جلد اول، اکنون جلد دوم که با مدتی تاخیر مواجه شد، پیش روی شما است و منتظر ورق زدن و خواندن.

گاه آوازه یک ترجمه به نوشته های آن است و گاه به نام آشنایی نویسنده آن و گاه به محتوای سرشار از مطالب علمی و استوار آن. به جرأت می‌گویم این کتاب این هر سه ویژگی را یک جا در خود دارد. قلم روان و سبک نگارش مولفان در کنار محتوای علمی قوی، مفاهیم پیچیده را ساده می‌کند و ارائه آن را به محضر خوانندگان آسان.

سبک نگارش این کتاب با جمله بندی های سلیس به گونه ای تلفیق شده است که خواننده بیش از آنکه احساس کند متنی علمی را می‌خواند، به این نتیجه می‌رسد که داستانی شیوا را هر چند شامل مفاهیم علمی، از چشم می‌گذراند. بنابراین، دیگران به گفتارش اعتماد می‌کنند.

به نظر می‌رسد مولفان این کتاب این پند فرزانگان کهن را به جان شنیده اند «اگر می‌خواهید همه چیز از آن شما باشد، هیچ نخواهید سخنانی بی معنا بر زبان برانید.
اگر مقدمه جلد اول را به یاد داشته باشید، در فراز 2 آن مقدمه گفته شد کتاب 15 فصل دارد که در 4 بخش تنظیم شده است. جلد اول شامل 2 بخش و 7 فصل است و اینک 2 بخش دیگر و 8 فصل مندرج در آنها، در این مجلد دوم تقدیم می‌شود.

هر چند نمی‌توان بین 15 فصل کتاب در کل تمایزی قائل شد و نوعی پیوستگی در همه اجزای آن دیده می‌شود، ولی می‌توان گفت 7 فصل اول اثر بیشتر به مبانی فیزیولوژی ورزشی پرداخته است و 8 فصل بقیه به کاربردهای فیزیولوژی ورزشی در شرایط خاص از جمله سالمندی، شرایط تغذیه ای، شرایط محیطی و ... می‌پردازد.

باز هم به تبع از آن جمله معرف که «دنیاهای بی شمار را زندگی می‌سازد، ولی وابستگی خاصی به آنها ندارد، می‌توان گفت همه فصل های این کتاب در عین استقلال کاملا به یکدیگر وابسته اند. خواننده می‌تواند بر حسب نیاز یکی را برای مطالعه انتخاب کند، ولی زمانی به درک عمیق مفاهیم کل کتاب نائل می‌شود که کل کتاب را با توجه به اقتضا - سطحی یا عمقی مطالعه کند.

مزایای خرید

تهران - فروشگاه اینترنتی بهترین کتاب

logo-samandehi