menuordersearch
behtarinketab.com

قیمت و خرید کتاب اختلالات اسکلتی عضلانی گردن | مرتضی ایزدی | انتشارات حتمی ,

نا موجود
کتاب اختلالات اسکلتی عضلانی گردن | مرتضی ایزدی | انتشارات حتمی
کاربر گرامی در صورتی تمایل دارید، هنگام تغییر وضعیت این کالا به شما اطلاع رسانی گردد. تظیمات را تکمیل نمایید.
اطلاع رسانی در وضعیت:اطلاع رسانی از طریق:


اطلاع رسانی

 کتاب اختلالات اسکلتی عضلانی گردن
...
کتاب اختلالات اسکلتی عضلانی گردن | مرتضی ایزدی | انتشارات حتمی
(0)
(0)
چاپ دوم 1396
رنگ و مدل کالا
چاپ دوم 1396
تعداد
+
_
عدد
قیمت کالا
34,900 تومان
معرفی کتاب

کتاب اختلالات اسکلتی عضلانی گردن نوشته مرتضی ایزدی است در این کتاب که در زمینه آسیب شناسی ورزشی چاپ شده است، مباحث پیشگیری، تشخیص، ارزیابی و روش‌‌‌‌های جدید اصلاح مطرح شده است. در حال حاضر چاپ دوم کتاب مربوط به سال 1396 که توسط انتشارات حتمی عرضه شده است، در سایت بهترین کتاب موجود است.
موضوع: تربیت بدنی - آسیب شناسی و حرکات اصلاحی - آسیب شناسی ورزشی
نوع جلد: شومیز
قطع: وزیری
نوبت چاپ: 2
سال چاپ: 1396
شابک: 9786003551770
تعداد صفحات: 138

پیشگفتار کتاب

با پیشرفت تکنولوژی و ماشینی شدن جامعه انسانی و دخالت ماشین در تمامی فعالیت‌‌‌‌های بشر هر چند مزایایی مثل دقت در انجام کار، سهولت در کار و سرعت عمل را به همراه داشته است اما موجب عدم تحرک و فعالیت آدمی به صورت نشستن در یک وضعیت ثابت و برای ساعات متوالی بدون حرکت دادن اعضای بدن که خود موجب بروز درد‌‌‌‌های اسکلتی عضلانی مثل درد گردن، شانه، کمر و غیره می‌شود. برخی از آنها ساده به نظر می‌رسند اما برخی اوقات مشکل ساز می‌شوند! خیلی از مردم به دنبال پیشگیری و درمان هر چه زودتر این گونه دردها هستند. طبق تحقیقات انجام شده بر آورد شده که در حدود ۷۵ تا ۸۰ درصد از مردم با برخی از اختلالات اسکلتی عضلانی یا ناهنجاری‌‌‌‌های بدنی روبرو هستند و علل مختلفی دارند. ممکن است دچار یکی از اختلالات اسکلتی عضلانی (ناهنجاری بدنی) گردن شده باشید. ما به شما کمک می‌کنیم تا از بروز این اختلالات اسکلتی عضلانی سر و گردن پیشگیری و اصلاح کنید و برای همیشه از درد گردن راحت شوید.
امروزه نقش ورزش در کاهش درد‌‌‌‌های اسکلتی عضلانی و توانبخشی آنها، اصلاح انواع ناهنجاری‌‌‌‌های بدنی، مشکلات ذهنی روانی و تأمین تندرستی آدمی بیش از پیش آشکار شده است. تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشی گسترده و چند وجهی است و به دلیل ساختار چندگانه علمی، دانش بین رشته ای علوم محسوب می‌شود و هدف آن به طور کلی پیشگیری از بیماری ها، تندرستی، شادابی و بهبود کیفیت زندگی انسان و شناسایی و اصلاح ناهنجاری عملکردی بدن است. این حیطه علی رغم اشتراکاتی که با علوم توانبخشی دارد، به دلیل ویژگی‌‌‌‌های اختصاصی از ماهیت و کارکرد مستقلی برخوردار است و در رشته علوم ورزشی جایگاه علمی و حرفه ای شایسته ای به خود اختصاص داده است که مؤید این امر کتاب ها، مجلات، مقالات، تحقیقات و انجمن‌‌‌‌های علمی و شغلی تخصصی این حیطه است. و امروزه تربیت بدنی و علوم ورزشی گرایش‌‌‌‌های گوناگونی دارد که به تناسب حیطه اختصاصی آن با شاخه ای از دانش بشری ارتباطی تنگاتنگ دارد. هر چند این تنوع علمی بر جامعیت رشته مزبور افزوده است، هم پای آن گستردگی و پیچیدگی رشته را نیز به دنبال داشته و ضرورت تربیت متخصصان را به طور ویژه در هر گرایش انکارناپذیر کرده است. یکی از مهم ترین گرایش‌‌‌‌های این رشته، حرکات اصلاحی و درمانی است. موضوع مورد مطالعه در حرکات اصلاحی و درمانی، بررسی ضعف ها و ناهنجاری‌‌‌‌های اکتسابی دستگاه استخوانی عضلانی و مفصلی افراد جامعه است. این ناهنجاری ها عموما به دلایلی چون عادات حرکتی نامناسب، فقر حرکتی شرایط نامناسب محیطی و با مشخصه تدریجی بودن، بویژه در دوران کودکی و سنین رشد، بروز کرده است. این اختلالات هنوز آنقدر شدت نیافته اند که مشکلات جدی برای فرد مبتلا ایجاد کرده و او را به دست جراح ارتوپد بسپارند یا او را ناگزیر از استفاده از وسایل کمکی و انواع بریس ها و پروتزها نمایند و عنوان بیمار به فرد اطلاق شود. بنابراین امکان بهبود و اصلاح از طریق حرکات جبرانی و ورزش‌‌‌‌های اصلاحی وجود دارد.
مطالب اصلی کتاب حاضر حاصل تلاشی است که طبق مشاهده مراجعه کننده ها و بیماران زیادی که دچار اختلالات اسکلتی عضلانی سر و گردن و سابقه کار کردن چندین ساله با آنها، ما را بر آن داشت که برای اصلاح و درمان کیفی بیماران به طریقی غیر از دارو و روش تهاجمی (عمل جراحی) اقدام کنیم. یکی از نکات برجسته این کتاب آن است که اصلاح اختلالات اسکلتی عضلانی سر و گردن را به عهده شما می‌گذارد. خوشبختانه شما می‌توانید اطلاعات مفید و کامل در مورد پیشگیری، درمان و اصلاح اختلالات اسکلتی عضلانی سر و گردن از این کتاب کسب کنید. البته با مشورت پزشک متخصص و یا متخصص حرکات اصلاحی می‌توانید برای غلبه به اختلالات اسکلتی عضلانی سر و گردن خود نتایج بهتری کسب کنید. متخصص حرکات اصلاحی، اختلالات اسکلتی عضلانی سر و گردن شما را از جوانب گوناگون مورد بررسی قرار می‌دهد و برنامه حرکات اصلاحی و ورزش طراحی و مهم تر از آن جهت مشاوره و ارائه توصیه‌‌‌‌های لازم برای پیشگیری از بروز مشکلات بعدی کمک می‌کند. متخصص این رشته فردی است که در اصلاح و درمان اختلالات اسکلتی - عضلانی یا ناهنجاری‌‌‌‌های بدنی با استفاده از حرکات ورزشی تخصص دارد. ناگفته نماند با خواندن این کتاب، می‌توانید از درد و اختلالات عضلانی و اسکلتی گردن پیشگیری و خوددرمانی کنید. البته در موارد حادتر مثل درد‌‌‌‌های شدید و تیر کشنده گردنی و یا دردهایی که تحمل آن دشوار است نیز باید به پزشک متخصص مراجعه کنید.
در این کتاب شما موارد زیر را خواهید آموخت:
1. تشریح مقدماتی از کل بدن و به خصوص ناحیه گردن.
2. خلاصه ای از دانش پاسچر (وضعیت بدنی) و ارگونومی مرتبط با اختلالات اسکلتی عضلانی سر و گردن و همچنین راه‌‌‌‌های کاهش فشار و خطر آسیب پذیری و اتخاذ وضعیت درست و مناسب بدنی.
٣. تعریف، شناسایی و علائم، علل، عوارض، ارزیابی و برنامه حرکات اصلاحی انواع اختلالات اسکلتی عضلانی سر و گردن.
4. نتایج یافته‌‌‌‌های محققان داخلی و خارجی در مورد علل اختلالات اسکلتی عضلانی سر و گردن و و روش‌‌‌‌های پیشگیری و اصلاح آنها.
5. چگونگی کمک گرفتن از یک متخصصص حرکات اصلاحی و یا حرکات اصلاحی که باید در خانه یا باشگاه انجام شوند.
مجموعه حرکات اصلاحی به صورتی فراهم آمده است که به اصلاح گر اجازه می‌دهد بر حسب نیاز بیمار یا مراجعه کننده، تمرینات مناسب را انتخاب کند. حرکات با شکل و توضیحات ساده همراه شده اند تا به یادگیری صحیح بیماران کمک نمایند، این امر سهولت کار اصلاح گر را به عهده خواهد داشت.
امید است عموم مردم - صرف نظر از پیشینه تحصیلی آنها - متخصصان ارتوپد، مغز و اعصاب، آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی و دیگر مشاغل درمانی از محتوای این کتاب استفاده و بهره برداری نمایند و بدین طریق به کیفیت برتر محتوای درمانی و اصلاح اختلالات اسکلتی عضلانی سر و گردن کمک نمایند. استفاده از برخی منابع داخلی و خارجی معتبر، تلفيق و به کار گیری علوم چندگانه و انتخاب تصاویر مناسب سعی شده است کتاب حاضر بگونه ای آماده شود که پاسخگوی نیاز‌‌‌‌های عموم مردم، محققان و متخصصان علوم پزشکی و حرکتی باشد. مهم ترین ویژگی کتاب، اطلاعات مبانی و پیشگیری و به کارگیری آسان روش‌‌‌‌های ارزیابی و اصلاح اختلالات اسکلتی عضلانی سر و گردن است تا صرفا توصیف آنها، به طوری که خوانندگان درباره اختلالات اسکلتی عضلانی سر و گردن آگاهی عملی به دست می‌آورند. گرچه سعی شده است که مطالب کتاب کامل، بدون نقص، ساده و روان باشد ولی بدون شک، خالی از اشکال نیست در نتیجه از کلیه خوانندگان گرامی به ویژه استادان و فارغ التحصیلان رشته حرکات اصلاحی استدعا دارم با انعکاس نظرات ارزشمند خود اینجانب را در رفع نواقص این مجموعه در چاپ‌‌‌‌های آتی یاری دهند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
logo-samandehi
با ما در تماس باشید
انتشارات علم و حرکت:
سه راه طالقانی، خ خواجه نصیر طوسی، خ شهید محمدعلی مقدم، پلاک 79، طبقه سوم

در صورتی که از طریق سایت موفق به خرید نشدید، با شماره تلفن 09194443263 از طریق واتساپ با من در ارتباط باشید.