menuordersearch
behtarinketab.com

قیمت و خرید کتاب کینانتروپومتری و راهنمای آزمایشگاه فیزیولوژی تمرین | انتشارات حتمی ,

نا موجود
کتاب کینانتروپومتری و راهنمای آزمایشگاه فیزیولوژی تمرین | انتشارات حتمی
کاربر گرامی در صورتی تمایل دارید، هنگام تغییر وضعیت این کالا به شما اطلاع رسانی گردد. تظیمات را تکمیل نمایید.
اطلاع رسانی در وضعیت:اطلاع رسانی از طریق:


اطلاع رسانی

 کتاب کینانتروپومتری و راهنمای آزمایشگاه فیزیولوژی تمرین
...
کتاب کینانتروپومتری و راهنمای آزمایشگاه فیزیولوژی تمرین | انتشارات حتمی
(0)
(0)
چاپ چهارم 1398
رنگ و مدل کالا
چاپ چهارم 1398
تعداد
+
_
عدد
قیمت کالا
89,900 تومان
معرفی کتاب

کتاب کینانتروپومتری و راهنمای آزمایشگاه فیزیولوژی تمرین اثر راجر استون و توماس ریلی است. ترجمه کتاب توسط دکتر حیدر صادقی و صبا رحمتی انجام شده و انتشارات حتمی کتاب را چاپ نموده است. هم اکنون چاپ سوم کتاب که مربوط به سال 1397 هست جهت تهیه در سایت موجود است.
موضوع: تربیت بدنی - بیومکانیک ورزشی
نوع جلد: شومیز
قطع: وزیری
نوبت چاپ: 3
سال چاپ: 1397
شابک: 9786003550049
تعداد صفحات: 418
وزن: 610 گرم

راهنمای خرید کتاب

پیشگفتار کتاب

از آنجایی که فراهم کردن زمینه‌‌‌‌های سلامت جسمانی و روحانی یکی از شعار‌‌‌‌های اصلی جوامع بشری است، شاهد سرمایه گذاری‌‌‌‌های هدفمند و تلاش محققان و دانش پژوهان در شناسایی روش‌‌‌‌های فراهم ساختن زمینه بهره مندی مردم از فواید آن هستیم. از این رو به دلیل ارتباط مستقیمی که تربیت بدنی و علوم ورزشی در عصر حاضر با سلامت جسمی و روحی افراد جامعه دارد، توجه به این پدیده در عصر حاضر، توجیه پذیر است.
در یک تقسیم بندی، محور اصلی مباحث مربوط به علوم حرکتی را می‌توان به سه حوزه فیزیولوژیک روانی و فیزیکی تقسیم بندی نمود. آگاهی از شکل، ساختار و ابعاد فیزیکی بدن انسان، از جمله زیر شاخه‌‌‌‌های بخش فیزیکی بدن انسان به شمار می‌رود که در حوزه علوم زیستی از آن تحت عنوان آنتروپومتری یاد می‌شود. آنتروپومتری شاخه ای وسیع از آنتروپولوژی است که به مطالعه اندازه‌‌‌‌های فیزیکی بدن انسان می‌پردازد تا از این طریق به تفاوت‌‌‌‌های بین گروه‌‌‌‌های مختلف افراد پی ببرد. چنانچه هدف بررسی ارتباط بین این اندازه‌‌‌‌های فیزیکی و عملکرد بدن انسان باشد، سخن از علمی دیگر که از آن به عنوان کينانتروپومتری یاد می‌شود، به میان می‌آید. پیشینه کینانتروپومتری به سال ۱۹۸۹ که مترادف با تشکیل اتحادیه بین المللی برای پیشرفت کینانتروپومتری (ISAK) در گلاسکو بود، باز می‌گردد. با توجه به اینکه تمرکز مباحث این علم، بررسی ارتباط بین ساختار و عملکرد بدن انسان، به ویژه در شرایط حرکتی است، ارتباط نزدیک و اهمیت شایان علم کینانتروپومتری در حوزه تربیت بدنی و علوم ورزشی را بهتر بتوان درک کرد.
مطالب مندرج در این کتاب به موضوع کینانتروپومتری بر می‌گردد که آگاهی از آن می‌تواند بخشی از نیاز‌‌‌‌های دانشجویان و دانش پژوهان در عرصه علوم حرکتی نظیر بیومکانیک ورزشی، ارگونومیک، پزشکی ورزشی و فیزیولوژی و تغذیه ورزشی را تامین کند.
سه بخش اول کتاب به ترتیب، موضوع ترکیبات بدن، ابعاد و نسبت ها و همچنین مباحث و نکات رشدی بدن، نحوه ارزیابی پاسچر و زاویه سنجی و ارزیابی فعالیت جسمانی و عملکرد انسان اختصاص دارد. بخش چهارم، به نکات خاص و روش‌‌‌‌های آماری برای تجزیه و تحلیل اطلاعات کينانتروپومتری اشاره شده است.
امید است کتاب حاضر مورد توجه خوانندگان قرار گیرد و بتواند بخشی از نیاز علاقمندان، دانشجویان و دانش پژوهان در حوزه علوم حرکتی را تامین کند.
با آرزوی توفیق الهی
حيدر صادقی

logo-samandehi
با ما در تماس باشید
انتشارات علم و حرکت:
سه راه طالقانی، خ خواجه نصیر طوسی، خ شهید محمدعلی مقدم، پلاک 79، طبقه سوم

در صورتی که از طریق سایت موفق به خرید نشدید، با شماره تلفن 09194443263 از طریق واتساپ با من در ارتباط باشید.