menuordersearch
behtarinketab.com

قیمت و خرید کتاب مبانی بیوفیزیک حرکت انسان | حیدر صادقی | انتشارات حتمی ,

نا موجود
کتاب مبانی بیوفیزیک حرکت انسان | حیدر صادقی | انتشارات حتمی
کاربر گرامی در صورتی تمایل دارید، هنگام تغییر وضعیت این کالا به شما اطلاع رسانی گردد. تظیمات را تکمیل نمایید.
اطلاع رسانی در وضعیت:اطلاع رسانی از طریق:


اطلاع رسانی

کتاب مبانی بیو فیزیک حرکت انسان
...
کتاب مبانی بیوفیزیک حرکت انسان | حیدر صادقی | انتشارات حتمی
(0)
(0)
چاپ سوم 1396
رنگ و مدل کالا
چاپ سوم 1396
تعداد
+
_
عدد
قیمت کالا
109,000 تومان
معرفی کتاب

کتاب مبانی بیوفیزیک حرکت انسان توسط بروس آبرندی، استفان جی هانراهان، ویگن کیپرز، لرل تی ماکینون و مارکوس‌جی پندی نوشته شده است. کتاب فوق با همکاری دکتر حیدر صادقی، فریبا آقایی، هما رفیعی ملاجردی، حسین شیروانی، سعیده شادمهری و محی الدین بهاری به زبان فارسی برگردان شده و با همت انتشارات حتمی به چاپ رسیده است. هم اکنون چاپ سوم کتاب مربوط به سال 1396 در سایت موجود است.
مشخصات ظاهری کتاب
موضوع: تربیت بدنی - بیومکانیک ورزشی
نوع جلد: شومیز
قطع: رحلی
نوبت چاپ: 3
سال چاپ: 1396
شابک: 9786009267316
تعداد صفحات: 424
وزن: 980 گرم

راهنمای خرید کتاب

پیشگفتار کتاب

نسخه دوم مبانی بیوفیزیک حرکت انسان مانند نسخه اول آن با سه هدف اصلی نوشته شده است. هدف اول، فراهم آوردن مقدمه ای برای مفاهیم کلیدی در رابطه با اصول آناتومیکی، مکانیکی، فیزیولوژیکی، عصبی و روانشناسی حرکت انسان است. به انجام رسانیدن این هدف شامل بررسی ابعاد بیوفیزیک رشته مطالعاتی است که در نقاط مختلف جهان به طور متفاوتی به عنوان مطالعات حرکت انسان، علم حرکت انسان، حرکت شناسی با علم ورزش و تمرین شناخته می‌شود و همچنین به بررسی ارتباطات رشته حرفه ای در این زمینه می‌پردازد. به دست آوردن یک نگرش کلی از این رشته برای دانشجویان حرکت شناسی، مدخلی را برای مطالعه جزئی تر درون هر یک از زیر شاخه‌‌‌‌های مطالعات حرکت انسانی فراهم می‌آورد و در به وجود آوردن ساختارهایی برای مطالعات تکمیلی چند رشته ای و مطالعات رشته ای هم راستا به آنها کمک می‌کند. هدف دوم فراهم آوردن یک دیدگاه کلی از تغییرات چند بعدی در حرکت و پتانسیل حرکت است که در سراسر دوران عمرهمراه با فرآیند رشد، تکامل، بلوغ و سالمندی رخ می‌دهد. هدف سوم به وجود آوردن یک دیدگاه کلی قابل مقایسه از تغییراتی است که در حرکت و پتانسیل‌‌‌‌های حرکت به عنوان سازگاری به آموزش، تمرین و سایر فاکتور‌‌‌‌های شیوه زندگی رخ می‌دهند. تحقق هدف دوم و سوم به عنوان وسیله ای برای آشکار ساختن مسائل پایه در بیولوژی برای خوانندگان و قرار دادن مطالعه حرکات به عنوان موضوعی مهم در بیولوژی انسانی از اهمیت برخوردار است. به این دلایل است که در این کتاب تغییرات دوران عمر و سازگاری به عنوان موضوعات سازمان دهنده اصلی این کتاب انتخاب شد.
کسب دانش در مورد فرآیند‌‌‌‌های رشد، تکامل، بلوغ و سالمندی به درک تغییرات مهم در حرکت بالقوه در طول دوران عمر کمک می‌کند که به دلیل اجتناب ناپذیر بودن، به طور مستقیم بر همه ما تاثیر گذار است. در حالیکه فرآیند‌‌‌‌های بلوغ و سالمندی اجتناب ناپذیرند، سازگاری (از طریق آموزش تمرین و تصمیمات شیوه زندگی در جاتی از کنترل را از مقصد و توانایی‌‌‌‌های انسانها در اختیارشان قرار می‌دهد. امید است که خوانندگان، این پیام آشکار را در مورد نقش برجسته فعالیت جسمانی در حفظ سلامتی به منظور تاثیر گذاشتن بر تصمیمات شیوه زندگی شخصی شان بپذیرند و همین طور این پیام را به دیگران نیز منتقل کنند.
این متن ارائه گر سه بخش است که سه هدف اصلی را منعکس می‌کند. مقدمه (فصل ۱) ساختار حرفه ای و رشته ای موقت مطالعات حرکت انسانی را مورد بررسی قرار می‌دهد.
متن اصلی این کتاب مقدمه ای برای مفاهیم اصلی تغییرات دوران عمر و سازگاری‌‌‌‌های ایجاد شده در پاسخ به تمرین را در هر یک از زیر شاخه‌‌‌‌های اصلی بیوفیزیک حرکت انسانی فراهم می‌آورد. این زیر شاخه ها با 5 بخش که متن اصلی را تشکیل می‌دهند، مطابقت دارد.
قسمت اول: آناتومی کاربردی
قسمت دوم: بیومکانیک
قسمت سوم: فیزیولوژی تمرین
قسمت چهارم: کنترل حرکتی
قسمت پنجم: روانشناسی ورزش و تمرین
برای توضیح این زیر شاخه ها، می‌توان برای تقریب بیشتر به ذهن، تشبیه ناپخته ای با مهندسی خودرو را در نظر گرفت. برای درک و بهینه ساختن عملکرد یک وسیله نقلیه موتوری، مهندسی خودرو نیازمند دانش ویژه ای در مورد ساختار لوازم وسیله نقلیه (اساس آناتومیک آن)، ویژگی‌‌‌‌های طرح مکانیکی آن (اساس مکانیکی آن)، موتور، ظرفيت و مصرف سوخت آن (اساس فیزیولوژیکی آن است. در مورد وسيله نقليه، این اطلاعات به ترتیب به وسیله زیر شاخه‌‌‌‌های آناتومی کاربردی، بیومکانیک فیزیولوژی تمرین، کنترل حرکتی و روانشناسی ورزش و تمرین و تعادل بین آنها فراهم است. ساختار هر یک از این ۵ بخش کتاب به طور گسترده ای یکسان است. هر قسمت با مقدمه ای مختصر شروع می‌شود که زیر شاخه را تعریف می‌کند و اطلاعاتی در زمینه تکامل تاریخی آن، مسائل و مشکلات خاصی که خطاب قرار میدهد، سطوح تحلیلی که مورد استفاده قرار می‌دهد، و آموزش و سازمان‌‌‌‌های حرفه ای مربوط به آن را فراهم می‌آورد. مقدمه با فصل هایی که مفاهیم اصلی درون زیر شاخه ها را مرور می‌کند، و سپس با فصل هایی در مورد تغییرات دوره زندگی و سازگاری ادامه می‌یابد. بخش فیزیولوژی تمرین شامل یک بخش مختص به کاربرد‌‌‌‌های اصول زیر بنایی فیزیولوژی تمرین سلامتی نیز هست.
(Afterword) خاتمه (فصل ۲۲) به رویکرد‌‌‌‌های چند رشته ای و رشته ای هم راستا برای حرکات انسان اختصاص می‌یابد و مثال هایی را از مسائل امروزی فراهم می‌آورد که در آنها کاربرد و تکمیل دانش از تعدادی از زیر شاخه‌‌‌‌های بیوفیزیک برای درکشان اساسی است.
این قسمت از متن که چگونگی تکمیل اطلاعات را از زیرشاخه‌‌‌‌های مختلف توضیح می‌دهد، قدرت مورد نیاز و مسیر احتمالی برای مطالعات حرکت انسانی و برای تمرین در حرفه هایی که بر اساس این رشته آکادمیک بنا می‌شوند، را فراهم می‌آورد.
در سراسر کتاب بخش‌‌‌‌های ویژه ای که (در کانون توجه) نامیده می‌شوند، سازمانها، افراد و تحقیقات کلیدی را که در فهم ما از حرکت انسانی سهیم هستند، مشخص می‌کنند. در حالی که بدنه اصلی متن به عنوان یک قانون کلی بر روش یا مطالعات تحقیقی ویژه ای تمرکز ندارد، این بخش‌‌‌‌های ویژه برای خواننده احساسی را در مورد روش‌‌‌‌های تحقیقاتی در این زمینه به وجود می‌آورند، همانطور که نمایش جزء به جزئی از برخی مطالعات اساسی که زیربنای دانش فعلی هستند را عرضه می‌کنند. این بخش‌‌‌‌های ویژه به این طریق تصویری (گرچه یک تصویر محدود) از روش‌‌‌‌های تحقیقی و اطلاعات دانشجویان ارائه می‌دهد که می‌توان انتظار داشت با تحقیقات جزئی تر درون هر زیر شاخه مطالعات حرکت انسانی مقابله کند. چنین تحقیقاتی عموما در درجه دوم و در سال‌‌‌‌های بعدی از رشته‌‌‌‌های رسمی در حرکت شناسی یا مطالعات حرکت انسانی پذیرفته می‌شوند. مثال‌‌‌‌های تحقیق در این بخش‌‌‌‌های ویژه که از سراسر جهان آورده شده اند، اهمیت قرار گیری تحقیق و دانش در یک بافت فرهنگی و اجتماعی مرتبط را مشخص می‌کنند و ویژگی‌‌‌‌های بین المللی تحقیقی در این رشته را توضیح می‌دهند.
در انتها یک واژه نامه اصطلاحات کلیدی را که در سراسر کتاب معرفی شده اند، تعریف می‌کند و به عنوان کمکی به درک و مرور دانشجویان ارائه شده است. این واژه نامه تعاریف اصطلاحاتی را که به صورت برجسته در متن هستند بیان می‌کند. به دلیل اینکه این متن یک پیش گفتار است، راهکاری وسیع و روشنگر از موضوع مورد بحث در اختیار قرار می‌دهد تا یک راهکار جزیی و فراگیر. دانشجویانی که به مطالعه بیشتر علاقه مند هستند ممکن است به بسیاری از متون تخصصی شده ای که در حال حاضر برای هر زیر شاخه مهیا است رجوع کنند، که تعدادی از آنها در بخش‌‌‌‌های بیشتر بخوانید با مراجع هر فصل لیست شده اند. چاپ دوم هم شامل اطلاعات جدید و هم شکل دهی و ارائه شیوه تغییرات است. این بخش بر پایه اصول مکانیکی حرکت انسان دوباره نویسی شده است و ساختار فصل این بخش از کتاب برای سازگاری با سایر زیربخشها سازماندهی مجدد شده است. بخش پایانی (afterword) در مورد چشم انداز تکمیلی به طور چشمگیری برای فراهم آوردن مثال هایی از تحقیق بین رشته ای که به طور فزاینده ای مقدمه ای برای درک جدید درباره حرکت انسانی است، گسترش یافته است. علاوه بر این در ادامه ظهور توسعه منابعی که بر اساس اینترنت هستند، این نسخه دو شامل لیستی گسترش یافته از مطالب مورد حمایت اینترنت است. فراگیری واضح اهداف به ابتدای هر فصل افزوده شده است و فصول با خلاصه‌‌‌‌های مختصری خاتمه می‌یابند. ما اطمینان داریم که تغییرات بسیاری سازگاری مجدد و ارزش تعلیم و تربیتی متن را افزایش می‌دهد. مطالعه و درک حرکت انسانی، چالش موجود را به دانشجویان، دانشمندان و همین طور شرکت کنندگان نشان می‌دهد. با مشخص شدن این موضوع که درک حرکات انسانی چقدر مهم است و افزایش آن تا گستره ای وسیع به تلاش انسانی نیازمند است، امید این است که نسخه دوم اصول بیوفیزیک حرکت انسان مقدمه ای قابل مطالعه برای دانشجویان و افراد حرفه ای باشد که در شاخه‌‌‌‌های متعددی که بر پایه درک حرکت انسانی و حرکت شناسی، ورزش و علوم تمرین، تربیت بدنی، ارگونومی، موسیقی و هنر‌‌‌‌های اجرایی، فیزیوتراپی، درمان شغلی، پرستاری، پزشکی، علوم سلامتی و ارتقاء سلامت و سایر علوم سلامتی و توانبخشی که تعداد آنها برای نام بردن زیاد است، ایجاد کند. اطمینان داریم که این متن برخی از جذابیت هایی که برای ما وجود دارد را به خواننده انتقال خواهد داد.

فهرست مطالب

مقدمه: مطالعات حرکات انسان به عنوان یک رشته و یک حرفه
اصول آناتومیکی حرکت انسان زیرشاخه آناتومی عملکردی
مفاهیم اساسی سیستم اسکلتی - عضلانی
مفاهیم پایه آنتروپومتری
تغییرات اسکلتی – عضلانی در طول دورات زندگی
سازگاری‌‌‌‌های اسکلتی – عضلانی به تمرین
اصول بیومکانیکی حرکت انسان – زیرشاخه بیومکانیک
مفاهیم بنیادی سینماتیک و سینتیک
مفاهیم بنیادی انرژی
بیومکانیک در طول عمر
سازگاری‌‌‌‌های بیومکانیکی با انجام تمرینات
اصول فیزیولوژیکی حرکت انسان – زیر شاخه فیزیولوژی ورزش
مفاهیم پایه متابولیسم ورزش
سازگاری‌‌‌‌های فیزیولوژیکی به تمرین
اجرا و ظرفیت فیزیولوژیکی در طول عمر
کاربرد فیزیولوژی ورزش در سلامتی
اصول عصبی حرکات انسان – زیرشاخه رفتار حرکتی
مفاهیم اصلی کنترل حرکتی – چشم انداز‌‌‌‌های نوروفیزیولوزیکی
مفاهیم اصلی کنترل حرکتی – چشم انداز‌‌‌‌های علم شناختی
تغییرات کنترل حرکتی در طول عمر
سازگاری‌‌‌‌های کنترل حرکتی با آموزش
اصول روانشناختی حرکات انسان – زیرشاخه ورزش و روانشناسی ورزشی
مفاهیم پایه روانشناسی ورزشی
مفاهیم پایه در روانشناسی تمرین
فعالیت بدنی و عوامل روانشناختی در تمام طول عمر
سازگاری‌‌‌‌های روانشناختی به تمرین
رویکرد‌‌‌‌های چند رشته ای و میان رشته ای به حرکت انسان

logo-samandehi
با ما در تماس باشید
انتشارات علم و حرکت:
سه راه طالقانی، خ خواجه نصیر طوسی، خ شهید محمدعلی مقدم، پلاک 79، طبقه سوم

در صورتی که از طریق سایت موفق به خرید نشدید، با شماره تلفن 09194443263 از طریق واتساپ با من در ارتباط باشید.