menuordersearch
behtarinketab.com

قیمت و خرید کتاب 10 دقیقه سرسختی ذهنی در ورزش | محسن پورمنتی | انتشارات حتمی ,

نا موجود
کتاب 10 دقیقه سرسختی ذهنی در ورزش | محسن پورمنتی | انتشارات حتمی
کاربر گرامی در صورتی تمایل دارید، هنگام تغییر وضعیت این کالا به شما اطلاع رسانی گردد. تظیمات را تکمیل نمایید.
اطلاع رسانی در وضعیت:اطلاع رسانی از طریق:


اطلاع رسانی

 کتاب 10 دقیقه سرسختی ذهنی در ورزش
...
کتاب 10 دقیقه سرسختی ذهنی در ورزش | محسن پورمنتی | انتشارات حتمی
(1)
(0)
چاپ اول 1392
رنگ و مدل کالا
چاپ اول 1392
تعداد
+
_
عدد
قیمت کالا
21,900 تومان
معرفی کتاب

کتاب 10 دقیقه سرسختی ذهنی در ورزش اثر جیسون سیلک در حیطه روانشناسی ورزشی نوشته شده است. کتاب در ایران توسط محسن پورمنتی و مجتبی دهستانی اردکانی به زبان فارسی ترجمه شده است. چاپ اول کتاب مربوط به سال 1392 است که توسط نشر حتمی ارائه شده است.
موضوع: تربیت بدنی- روان شناسی ورزشی
نوع جلد: شومیز
قطع: وزیری
نوبت چاپ: 1
سال چاپ: 1392
شابک: 9786006904511
تعداد صفحات: 128
وزن: 220 گرم

راهنمای خرید کتاب

پیشگفتار کتاب

هنگامی که تنها دو ثانیه از زمان بازی باقی مانده باشد و تفاوت بین برنده شدن و بازنده شدن به توانایی شما در شوت کردن توپ به میان دو میله عمودی دروازه بستگی داشته باشد، به نظر می‌رسد واقعا دشوار باشد که بهترین عملکرد را داشته باشید و این کار خیلی سخت تر از آن چیزی است که روی کاغذ و در آمار گفته می‌شود. سر سختی ده دقیقه ای، تمرینی ذهنی است که من عادت داشتم از آن جهت آمادگی ذهنیم برای فشاری که بازی در NFL2 (لیگ ملی فوتبال آمریکا) بر من وارد می‌کرد، استفاده کنم.
من معتقدم که هر ورزشکاری باید یاد بگیرد چطور از سرسختی ده دقیقه ای استفاده کند. درک آن راحت و انجام آن واقعا لذتبخش است. کاری که می‌بایست تحت فشار انجام دهم، به من کمک می‌کرد روی کاری که دقیقا باید در ذهنم انجام دهم، تمرکز کنم. سرسختی ده دقیقه ای به من کمک می‌کرد سطح بالایی از اعتماد به نفس داشته باشم و کاری را که باید روی آن در موقع شوت کردن تمرکز کنم، آسان تر انجام دهم : چیزی که به من در زمان‌‌‌‌های مهم کمک می‌کرد و منبع عظیمی برای کمک به من در لحظات دشوار بود.
وقتی دارم به گل زدن و برنده شدن در زمین فکر می‌کنم (یا هر شوتی برای این اتفاق)، به جای اینکه روی این تمرکز کنم که این شوت چقدر می‌تواند برای اهداف فردی و حرفه ای و هم تیمی ها و دوستانم مهم باشد (حتی در مجموع برای کل شهرم)، می‌توانم جمعیت و تیم حریف را ساکت کنم و وارد ذهنیاتی شوم که به من امکان می‌دهند بهترین شوت را بزنم. من افکارم را کنترل می‌کنم، کاری که به من کمک می‌کند شغل خیلی موفقی در NFL داشته باشم.
من با جیسون سلک" در مورد برنامه ذهنی اش تماس گرفتم، چون می‌خواستم یاد بگیرم چگونه ذهنم می‌تواند به من در بالاترین سطح ممکن کمک کند. نمی‌خواستم فرد دیگری سعی کند با مسائل فردی به من آموزش بدهد. نمی‌خواهم بگویم زندگی من عالی است، اما من فردی خوشحال و سالمم. خانواده خوبی دارم و از خیلی جهات موهبتهایی نصیب من شده است. جیسون خیلی بزرگوار بود که واقعا به این گوش کرد که اهداف من چه هستند و به خصوص اینکه دقیقا بر همین اساس چیزی را به من داد که واقعا لازم داشتم.
به یاد می‌آورم که تیم رامس؟ ده امتیاز از هیستون در بیست و شش ثانیه مانده به آخر بازی عقب بود. رایان فیتزپاتریک، توپ بخش کن سوم ما، تیم را به جلو هدایت کرد تا سه امتیاز بگیریم. وقتی داشتم خودم را برای شوت آماده می‌کردم، یادم می‌آید که احساس آرامش، اعتماد به نفس و تمرکز روی کاری که باید می‌کردم داشتم. ما باید توپ را تصاحب می‌کردیم و حمله باعث می‌شد به امتیاز حریف نزدیک شویم. من باید یک گل چهل و هفت یاردی می‌زدم تا تیممان جلو می‌افتاد.
چهار ثانیه مانده بود تا ساعت استادیوم ریلیانت انت‌‌‌‌های بازی را اعلام کند، تیم ما هنوز ۲۷ - ۲۶ عقب بود، من یک قدم به عقب برداشتم، به بالا و به سمت هدف نگاه کردم، پایم را محکم زمین گذاشتم و به خودم گفتم که باید توپ را دقیق و با تمام قوا به وسط هدف بزنم. به نگه دارنده علامت تأیید دادم، توپ زده شد و با تمام وجودم مسير چهل و هفت یاردی زمین را طی کردم، توپ را گرفتم و مستقیم به طرف گل رفتم. توپ گل شد و تیممان جلو افتاد و در نهایت توانستیم با نتیجه ۳۳-۲۷ هیستون تکزاس را در یک پیروزی هیجان انگیز شکست دهیم
در لحظه قبل از گرفتن توپ، زمانی که استادیوم مملو از شصت هزار هوادار خروشان بود که سعی می‌کردند با هر فحش و جادویی که شده حواس من را پرت کنند، در حالی که مربی حریف سعی می‌کرد مرا در جایم بخشکاند، دفاع حریف کاملا آماده بود که جلوی من را بگیرد، و بازی داشت تمام می‌شد، همه چیز دست به دست هم داد: تمرین جسمی و ذهنی. در آن لحظه بود که سرسختی ذهنی، تمام سروصداها را متوقف کرد و من با تمام وجود روی انجام کار، تمرکز کرده بودم.
چیزی که همه گزارشگرها به اشتباه از من سوال کردند، «فشار» بعد از بازی بود، در آن لحظه، هیچ فشاری در کار نبود. وقتی تلاش می‌کردم توجیه کنم چرا، آنها قادر به درکش نبودند، اما قبلا هزاران بار این کار را کرده بودم. در هر تمرینی خودم را می‌دیدم که دارم عالی کار می‌کنم، من احساس آرامش و در عین حال پر تلاش بودن را درک می‌کردم، زمانی که ذهنم تمرکزی عالی و فوق العاده روی کاری که برای موفقیت با بد می‌کردم داشت، وقتی که تک تک عضلات پایم، درست در لحظه ای که با توپ تماس پیدا می‌کردند، تمام قوای خود را تخلیه می‌کردند تا توپ را درست به وسط دو ميله عمودی دروازه بفرستند. من در ذهنم هزار آن بار شوت کردن را تمرین کرده بودم، در سوپر باول (جام برتر)، وقتی که زمان داشت به آخر میرسید، یا در زمانی که تماشاگران بی شماری داشتند بازی را می‌دیدند. همه چیز بعد از آن، یک ضربه کوتاه بود.
هر کسی متعجب و کنجکاو است که چطور چنین چیزی به ذهنم میرسد، چون من دقیقا در ذهتم کاری را می‌کنم که انگار دارم تکنیکم را تمرین می‌کنم. همه چیز عادی است و سرسختی ذهنی، چیزی است که همه چیز را کنار یکدیگر جمع می‌کند.
سرسختی ده دقیقه ای همان چیزی است که می‌گوید: ده دقیقه در روز استعدادها و توانایی هایتان را به نتیجه ای که دنبالش هستید پیوند دهید. من به عنوان یک بازیکن بازنشسته NFL وقتی به جلو نگاه می‌کنم، می‌توانم کاربرد‌‌‌‌های زیادی را در دنیای تجارت برای برنامه سرسختی ذهنی "جيسون سلک" مشاهده کنم، همانند کاری که من در زمین فوتبال انجام میدادم. و من پیش جیسون رفتم تا مهارت‌‌‌‌های من را برای یک بازی بزرگ هدایت کند و بهترین فرصت را به خودم در هر موقعیتی بدهم، اما ابزارهایی که او به من داد، فراتر از امتیازات بیشتر و گل زدن در زمین مسابقه بود. آموزه‌‌‌‌های او، و تا حد زیادی، این کتاب، شما را در زمانی که نیاز دارید، در بهترین موقعیت قرار می‌دهد. به شما نشان می‌دهد که چطور هر وقت اسمتان خوانده شد، قدمتان را به جلو بردارید. به عنوان یک شوت زن، من نمی‌توانستم چیزی بیشتر از این را بخواهم.

logo-samandehi
با ما در تماس باشید
انتشارات علم و حرکت:
سه راه طالقانی، خ خواجه نصیر طوسی، خ شهید محمدعلی مقدم، پلاک 79، طبقه سوم

در صورتی که از طریق سایت موفق به خرید نشدید، با شماره تلفن 09194443263 از طریق واتساپ با من در ارتباط باشید.